Polska krajem, którego władza wspomaga finansowo nacjonalistów

Polska krajem, którego władza wspomaga finansowo nacjonalistów

W 2017 roku PiS utworzył Narodowy Instytut Wolności, którego zadaniem miało być wspomaganie organizacji pozarządowych. Trzeba przyznać, że faktycznie tenże instytut jest wielkim wsparciem, ale dla organizacji związanych z politykami PiS oraz … nacjonalistycznych.

Na pieniądze z NIW załapał się Podlaski Instytut Rzeczpospolitej Suwerennej, którego członkowie zasłynęli atakiem na uczestników „Marszu Równości” w Białymstoku. Rzucali kamieniami, petardami, jajkami, butelkami, wykrzykiwali obraźliwe hasła, grozili dziennikarzom, a jeden z narodowców złamał obojczyk nastoletniemu uczestnikowi parady. Jak podaje „Gazeta Wyborcza” w ubiegłym roku nacjonaliści z tej organizacji dostali z NIW 700 tys. zł, a w tym 300 tys. zł.

Kolejnym beneficjentem NIW jest Fundacja Polska Zwycięska 1920-2020, której prezes Michał Szymański na łamach narodowo-radykalnego miesięcznika „Szturm” pisał, „W ciągu ostatnich miesięcy w naszym wspaniałym kraju obserwować możemy wzmożone występowanie szkodników. Drobnoustroje traktuje się środkami chemicznymi i kończy ich przykrą egzystencję, niestety, w naszym kraju owe szkodniki rozrosły się do tak wielkich rozmiarów, że powinniśmy chyba raczej mówić o konieczności deratyzacji. Pora odszczurzyć polskie życie publiczne”. I taka to właśnie organizacja dostała z NIW dotację w wysokości ok. pół miliona zł.

Podobną kwotę otrzymała też Fundacja Będziem Polakami, którą prowadzą działacze kojarzeni z Kukiz’15. Celem organizacji „jest aktywizacja społeczeństwa w celu włączenia go w dzieło odbudowy potęgi państwa polskiego” oraz „sformowanie polskich elit zdolnych odtworzyć klasę średnią oraz prawdziwie niepodległe i silne państwo polskie”.

Wychodzi na to, że czy chcemy czy też nie, dorzucamy się wszyscy do wspierania organizacji, które w normalnym państwie nie miałyby racji bytu i przede wszystkim nie otrzymywałyby pieniędzy na propagowanie swojej chorej ideologii. Wydaje mi się, że nie będzie żadną nadinterpretacją, stwierdzenie, że popierając nacjonalistów, polski obóz rządzący wysyła wyraźny sygnał, jaka ideologia jest mu bliska… i to przeraża.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Radek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Radek
Radek

kto kształtuje przeszłość, ma władze w przyszłości ! ONI czytają Orwella i innych takich !