Polska wysypiskiem wszystkich krajów

Działacze PiS z Bogatyni nielegalnie zarabiali miliony zł na śmieciach?

Nie od dziś wiadomo, że w śmieciach kryje się wiele cennych informacji. Archeolodzy, detektywi – można by wymieniać. Ale że staną się one najczulszym barometrem stanu polskiej polityki – tego się chyba nikt nie domyślał. Tymczasem okazuje się, że problem śmieci mówi zastawiająco wiele o obecnej ekipie rządzącej. Zajętej, przypomnijmy, tropieniem smoleńskich spisków, zarabianiem, rozdawaniem i walką o honor Polski. Dlaczego? Okazuje się, że w latach 2015-2017 liczba przywożonych do Polski śmieci urosła … o ponad 100 tys. ton rocznie. Łącznie w tych latach do Polski trafiło 787 tys. ton odpadów (2015 – 154 tys. odpadów, w 2016 – 256 tys. ton, w 2017 – 377,7 tys. Ton). Tak wynika z odpowiedzi Ministerstwa Środowiska na zapytanie posła PO Krzysztofa Brejzy, z którym zwrócił się do Ministerstwa Środowiska.

Pod względem śmieci jest zatem gorzej niż źle. Do Polski trafiły śmieci m.in. z Niemiec, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Austrii, Litwy, Słowenii, a nawet Nigerii i Australii. Wyraźnie widać efekty postawy Chin, które postanowiły pozbyć się miana największego wysypiska świata, i nie przyjmują juz brudów tak chętnie, jak dawniej.

Krzysztof Brejza opublikował na Facebooku zestawienie, z którego można wyczytać, ile co roku do Polski trafia ton śmieci. Jak konstatuje portal NaTemat, bez większej przesady można powiedzieć, że te dane szokują. Co się dzieje z tymi śmieciami? Z części udaje się odzyskiwać surowce wtórne, część na pewno trafia po prostu na wysypiska, których przybywa w zastraszającym tempie. A potem… płoną – pisze portal, przypominając, że  tylko od marca do maja tego roku spłonęło 18 wysypisk. Przybywa spekulacji, że to robota „śmieciowej mafii” lub obrotnych przedsiębiorców, którzy z powodu zmiany w przepisach, szykują miejsca na nowe składowiska. Pozostaje smutnym faktem, że Polska pozwala innym „podrzucać” sobie śmieci i być może to będzie najważniejszy problem kolejnych pokoleń.

mpm

Źródło: natemat.pl, gazeta.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
smętekPolka gorszego sortuObserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

Widocznie obecna waadza dobrze się czuje w takim środowisku

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Pod rządami pisuaru Polska zmieniła się w Stajnię Augiasza, i to nie tylko w przenośni. Sprzątać po nich będzie kilka następnych pokoleń.

smętek
smętek

Widać, słychać i czuć. Staliśmy się największym wysypiskiem śmieci. Pecunia non olet a zatruwanie ludzi i środowiska nie pozbawia członków mafii snu.