Polska znów przoduje, niestety negatywnie

Polska znów przoduje, niestety negatywnie

W marcu Bloomberg badał, jak kraje na świecie radzą sobie z pandemią koronawirusa.

Prowadzony od listopada i aktualizowany co miesiąc ranking ma pokazywać odporność największych światowych gospodarek na pandemię i jakość życia zwykłych ludzi podczas kryzysu zdrowotnego i ekonomicznego”.

Jak czytamy na stronie interia.pl „W najnowszym zestawieniu awansowały kraje, które szybko szczepią swoich mieszkańców przeciwko COVID-19, na przykład Izrael i Zjednoczone Emiraty Arabskie. W raporcie znalazła się również Polska. Niestety, jesteśmy na jednym z ostatnich miejsc rankingu”.

Jakie sa kryteria oceny w tym rankingu?

Bierze pod uwagę dziesięć wskaźników. Oprócz podawanej proporcjonalnie do populacji liczby nowych infekcji i zgonów na COVID-19, jest to m.in. dotkliwość wprowadzonych ograniczeń, przewidywany wzrost gospodarczy czy stopień dostępności opieki zdrowotnej. Do ogólnej oceny wlicza się też procent mieszkańców danego kraju, którzy zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19”.

Niestety nasz kraj jest na jednym z ostatnich miejsc.

Polska zajmuje 50. miejsce na 53 notowane państwa. Gwałtowny spadek w porównaniu z poprzednią edycją tłumaczony jest wzrostem liczy zakażeń i wprowadzeniem nowych obostrzeń”.

Za nami już tylko Brazylia, Czechy i Meksyk.

Hm, ta lista to chyba jakaś szemrana, bo wiadomo, że to kłamstwo. Przecież jesteśmy najlepsi, najbardziej skuteczni i w ogóle naj!!!! Tak nam wciska Morawiecki ze swoimi ministrami i politykami Zjednoczonej Prawicy, a on ma przeciez zawsze rację.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/oe/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
***** ***
***** ***
28 marca 2021 17:48

SMUTNE, BARDZO SMUTNE!
Kiedy wreszcie uda nam się zrzucić z nas to okupacyjne jarzmo chamów i mafiosów?