PiSowski James Bond zatrzymany. „Jakby trzymał gębę na kłódkę, to by został prezesem jakiegoś państwowego przedsiębiorstwa”

Polski James Bond zatrzymany. "Jakby trzymał gębę na kłódkę, to by został prezesem jakiegoś państwowego przedsiębiorstwa"

Były agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego Tomasz Kaczmarek został zatrzymany na wniosek Prokuratury Regionalnej w Białymstoku. Tę informację potwierdził na antenie TVN24 prokurator Paweł Sawoń.

 

Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Tomasz K. został dziś zatrzymany. Zostanie on przewieziony do prokuratury w celu wykonania czynności procesowych, polegających na uzupełnieniu postanowienia o przedstawieniu zarzutów” – powiedział Sawoń.

Usłyszy on kolejne zarzuty w śledztwie, w którym jest już podejrzanym. Dotyczący ono nieprawidłowości w funkcjonowaniu fundacji Helper. Co do kwalifikacji prawnej tychże zarzutów, a tym bardziej ich treści, nie wolno mi mówić przed wykonaniem czynności procesowych. Decyzja o zatrzymaniu wynika z potrzeby zabezpieczenie prawidłowego toku śledztwa. Przedstawienie zarzutów jest powodem, dla którego Tomasz K. został zatrzymany” – podkreślił prokurator.

 

Śledztwo dotyczy działalności stowarzyszenia Helper, którego K. był prezesem, a które pozyskiwało dotacje na prowadzenie domów opieki dla seniorów.  W listopadzie 2019 roku prokuratura zarzuciła Kaczmarkowi udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przywłaszczenie mienia (około 10 milionów złotych), oszustwa „w związku z nienależnym przyznaniem dotacji w kwocie ponad 39 milionów” oraz pranie pieniędzy (chodzi o 2 mln zł).

Zarzuty postawiono też Katarzynie K., żonie byłego posła PiS, założycielce stowarzyszenia Helper. Dotyczą przywłaszczenia mienia i doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Smaczku dodaje tej sprawie fakt, że w styczniu 2020 r. Kaczmarek, w reportażu „Superwizjera” TVN24, opisał, iż w przypadku „willi Kwaśniewskich” był naciskany przez Mariusz Kamińskiego i Macieja Wąsika ówczesnych jego przełożonych.

/jp/

Źródło: TVN24

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
TemidaNihilZbyszekPolak mały Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polak mały
Polak mały

Ile trzeba było zjeść śniegu by popierać i głosować na to badziewie PiS?

Nihil
Nihil

Ile śniegu? Ile jeszcze ludzie „zjedzą gnoju” zanim zrozumieją po co koorduplowi była władza nad Polską. Jest już źle, ale w maju możemy ratować nasz kraj od upadku

Zbyszek
Zbyszek

Od XVII wieku Partia, fakt, że nazwa się zmieniała i czasem nacja, zawsze miała min. 30% poparcia.

Temida
Temida

Żeby tylko agent Tomek nie popełnił „samobójstwa” leżąc w łóżku…?