Polski oszołom w Kanadzie

Polski oszołom w Kanadzie

Gestapo, naziści, komuniści nie wolno Wam tu wchodzić! Wyjść! Wyjść! – krzyczał Artur Pawłowski, pastor Kościoła Ulicznego w kanadyjskim Calgary.

48-letni Artur Pawłowski od 1995 roku mieszka w Kanadzie a w 2004 otrzymał kanadyjskie obywatelstwo. Jedna z tamtejszych gazet napisała o nim: twierdził, że powodzie w południowej Albercie w 2013 r. były spowodowane niezadowoleniem Boga z homoseksualizmu. Mówiąc krótko Pawłowski to znany kanadyjskiej policji skrajnie prawicowy oszołom, homofob, mizogin i co istotne przeciwnik noszenia maseczek. Nic dziwnego, że gdy wprowadzono obostrzenia epidemiczne, zgromadzenia organizowane przez Pawłowskiego były kontrolowane przez policję i służby sanitarne.

 

Dzięki filmowi opublikowanemu przez Pawłowskiego na Facebooku, wiemy jak wyglądała jedna z takich kontroli. Po pierwsze żadna z widocznych na filmie osób nie miała maseczki i nie zachowywała dystansu. Po drugie Pawłowski reagował agresywnie i obrażał kontrolujących. Wygłaszał też groteskowe teksty, np.:

W Europie, jeśli nie dasz się zaszczepić jak pies, to nie będziesz mógł robić zakupów, albo Chcą nas zniewolić, jak Egipcjanie. To dzisiejszy faraonowie!

Policja widząc z kim ma do czynienia, dyskretnie się wycofała, nie nakładając na uczestników zebrania mandatów.

 

Dla nas jest istotne, że Pawłowski „robi w mediach kanadyjskich” za Polaka oraz że nie jest zjawiskiem odosobnionym. Kilka dni wcześniej policja angielska przerwała mszę w polskim kościele Chrystusa Króla w Balham w południowym Londynie.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Do powyższych dwóch scenariuszy zachowań polska policja dodała trzeci, strusi. Nie mamy zwyczaju kontroli doraźnych w świątyniach, nigdy takich kontroli nie było. Jako policja liczymy przede wszystkim na odpowiedzialność duchownych i wiernych – powiedział Komendant główny Policji generał J. Szymczyk. Odważny Generał – ucieknie a nie ustąpi!

 

Krzysztof Hoffmann

Źródło: rmf24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
6 kwietnia 2021 11:23

Zwracam uwagę, że pan Pawłowski to nie jest ksiądz katolicki, tylko pastor, i to jeszcze z jakiejś dziwnej wspólnoty Street Church (Kościół Uliczny).
A to, że policja kanadyjska nie chciała bić się z durniami i wycofała się nie oznacza, że winny wykroczenia nie dostanie wezwania do sądu.

Chermes
Chermes
6 kwietnia 2021 20:15

Jak powiedzieli interweniujący policjanci:
-„Podczas interwencji nie nałożono na duchownego ani na zgromadzonych wiernych, żadnych mandatów. Sprawa została bowiem przez nich przekazana odpowiednim organom.”
Tak więc, w najbliższym czasie pan Pawłowski może spodziewać się urzędowego pisma, nakazującego mu uiszczenie przewidzianej w ustawie o zakazie zgromadzeń, kary.

Helena
Helena
6 kwietnia 2021 20:17

Obudz się człowieku,zabierają ci wolnosc,niedługo będziesz miał OPASKĘ ,NIE TYLKO MASKĘ.znasz historie.Wspieraj odwaznych ,a nie jeszcze krytykujesz,chyba ze lubisz zamordyzm.
A powiedz ,w twojej okolicy to ile tablic dowiesili na nekrologi,bo sie nie mieszczą nekrologi,bo taka straszna epidemia??
Bo u mnie i inych żadnej nowej,DZIEKI BOGU,MIESZCZA SIĘ jak było od lat.

Jantar
Jantar
6 kwietnia 2021 13:12

Skoro to jakiś Street Church to ciekawe, komu to podlega. Bo jeśli biskupowi kościoła katolickiego to mam nadzieję, że biskup wezwie go na dywanik i zamknie w jakimś klasztorze. A biskupi kanadyjscy się nie patyczkują z nieposłusznymi księżmi. Potrafili nawet Rydzykowi zamknąć drzwi do swoich diecezji i zakazać spotkań z wiernymi.

Helena
Helena
6 kwietnia 2021 20:20
Reply to  Jantar

mże ciebie zamknąć w klasztorze,masz jakies inklinacje niewolnicze.Czy rozumiesz ,czym jest wolnosc w Chrystusie??Nie ,on nie podlega człowikowi ,podlega Jezusowi.
Obudz się ,bo niedługo zabiorą ci twoją włąsnosc –pointeresuj się ŚWIATOWYM FORUM EKONIOMICZNYM,tam piszą wprost o tym w swych oficjalnych dokumentach.
Obudz się,iodprogramuj,bys mógł byc wolny.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
7 kwietnia 2021 00:32
Reply to  Jantar

Funkcja „pastor” oznacza, że jest to jakaś wspólnota protestancka, a te nie podlegają władzy biskupa katolickiego. Wspólnoty protestanckie są o wiele bardziej autonomiczne niż parafie tkwiące w zhierarchizowanej strukturze Kk.

Rafapon
Rafapon
7 kwietnia 2021 16:25

To był niezły show. Szkoda, że nie napisano, jak się to skończyło. Podejrzewam, że policja wróciła z formalnym nakazem.

Bart
Bart
8 kwietnia 2021 08:12

Smutno, gdy markę Polski za granicą robią takie czubki.

Rafapon
Rafapon
8 kwietnia 2021 21:37
Reply to  Bart

To ja już wolę tego czubka od Adriana D.