Polski patriota, wielbiciel Żołnierzy Wyklętych – syn Kempy, mimo poparcia Zbigniewa Ziobry, nie dostał się do Sejmu

Polski patriota, wielbiciel Żołnierzy Wyklętych - syn Kempy, mimo poparcia Zbigniewa Ziobry, nie dostał się do Sejmu

Uzyskanie mandatu posła w tegorocznych wyborach parlamentarnych w kilku przypadkach nie wymagało uzyskania spektakularnego wyniku. Jak wynika z oficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej, niektórzy nowo wybrani posłowie nie zdobyli więcej niż pięć tys. głosów. Z najmniejszą ich liczbą w skali kraju w Sejmie znalazł się nowo wybrany poseł Lewicy Robert Obaz. Do uzyskania mandatu wystarczyło mu poparcie 4 205 osób.

 

Przypomnijmy: parlamentarzyści dostają się do Sejmu nie tylko dzięki oddanym na nich głosom. Uzyskanie mandatu jest pewniejsze, jeśli cała lista uzyska spore poparcie. W przypadku Obaza, istotne było zatem i to, że jedynka” na liście, Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, zdobyła 41 480 głosów, co nie tylko zapewniło mandat jej samej, ale i partyjnemu koledze.

Inne przykłady takich „szczęśliwych przypadków”? 5 206 głosów uzyskał Maciej Górski z listy PiS w okręgu siedleckim. Wszedł, gdyż posłowie PiS zdobyli w tym okręgu łącznie 59,76 proc. głosów, co przełożyło się na 9 mandatów. W okręgu warszawskim 5 347 wyborców poparło Joannę Fabisiak z KO. Tam formacja ta zwyciężyła, wprowadzając 9 posłów (w tym Małgorzatę Kidawę-Błońską z rekordowym w skali kraju wynikiem 416 tys. głosów). Podobny wynik osiągnęła m.in. Klaudia Jachira (6434) – KW KO – okręg nr 19 (Warszawa)

 

W podobny sposób nie trzeba było relatywnie wiele, aby swoją szanse utracić. Tak się przydarzyło synowi Beaty Kempy – nie został posłem. We wrocławskim okręgu nr 3, z przedostatniego miejsca nr 27 na liście PiS uzyskał ok. 2,9 tys. głosów.

W samej rodzinnej gminie Syców było to 341 głosów. Dodajmy, że mandaty w tym okręgu zdobyło pięć kandydatów PiS: Mirosława Stachowiak-Różecka, Paweł Hreniak, Jacek Świat, Przemysław Czarnecki i Agnieszka Soin. Cezaremu Kempie nie pomogła nawet wspólna wrześniowa konferencja z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą, który zachwalał kandydaturę Kempy i przekonywał, że młody kandydata od lat jest zaangażowany w działalność Solidarnej Polski, a do tego – jak podkreślała europarlamentarzystka PiS Beata Kempa –„polski patriota, wielbiciel Żołnierzy Wyklętych”. Inna sprawa, że sam kategorycznie domagał się „miejsca jak najmniej wyróżniającego się” – czyli za drugą dziesiątką.

mpm

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
PiotrBartPolka gorszego sortuMariolaZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleksander
Aleksander

Mój boże,co za strata!

Ryszard
Ryszard

Na Od Czarneckich Przemka głosów Stachowiakowej starczyło, na Czarka od Kempów już nie. Widocznie miłośników żołnierzy wyklętych już nadto. Może niech na ulotkach poprzestanie.

Zwinka
Zwinka

No. I to by było na tyle, wolska patriotko Kempo. Dynastii Kempów w sejmie nie będzie. przynajmniej na chwilę obecną.

Mariola
Mariola

I oby tak zostało. Amen

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Auć!

Bart
Bart

To Kempa ma syna??? A kto jest szczęśliwym tatusiem?!?!

Piotr
Piotr

Jakiś Kempa!