Polski przemysł znajduje się nad przepaścią! To już dramat?

Koniec z pomocą rządu, teraz niech o polskich przedsiębiorców martwi się UE

W kwietniu br. produkcja sprzedana naszego przemysłu załamała się o niemal 25%  w skali „rok do roku” – to znacznie więcej niż przewidywali nawet najbardziej krytyczni względem rządu ekonomiści i inni specjaliści z zakresu ekonomii.

 

Przepytani przez „Rzeczpospolitą” badacze wskazywali, że spadek może wynieść ok. 12%. Najwidoczniej mocno się pomylili i zbyt pozytywnie ocenili sytuację w Polsce. Obecny spadek – jak podaje przywołany wcześniej dziennik – jest największy od lat. Dorównuje tylko temu z 2009 r., kiedy sięgnął równo 15,3% (ze względu na kryzys).

Jeszcze bardziej przygnębiające dla Polek i Polaków może okazać się informacja, że tylko cztery (spośród 34) działów rodzimego przemysłu osiągnęły w kwietniu wzrost produkcji. „Najbardziej, o 14,8 proc. rok do roku, wzrosła produkcja wyrobów farmaceutycznych. W stosunku do marca spadła jednak o 37,2 proc., co sugeruje, że boom w tej branży już wygasa” – napisali redaktorzy „Rzeczpospolitej”.

 

W najistotniejszy sposób spadła natomiast produkcja w branży motoryzacyjnej, która załamała się o blisko 80%! Tragicznie wygląda też produkcja maszyn i urządzeń.

Do obecnego kryzysu odniósł się na Twitterze główny ekonomista banku PKO BP Piotr Bujak: „Pandemia cofnęła produkcję przemysłową w Polsce o 7 lat, do poziomu z 2013 roku. Od teraz zacznie się mozolny marsz w górę”.

/nt/

Źródło: rp.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MarekMarekMaciek123454321Aleksander Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleksander
Aleksander

Zawsze mówiłem,że władzy PiS kraj i obywatele zawdzięczają wszystko.

Maciek123454321
Maciek123454321

Znaczy, powszechną nędzę??????????

Maciek123454321
Maciek123454321

No to nie ma co biadolić.Najpierw wywalić Pierwszego Pajaca RP, potem uwalić rząd pisiorski. Dopiero potem możemy wszyscy razem z powrotem postawić Polskę na nogi. Fachowcy do rządu, pisiory do pierdla. No i trzeba będzie zlikwidować analfabetyzm (czytaj – wielbienie PiSu).

Marek
Marek

No ale PiS-owski wyborca nie usłyszy tego w TVPiS! A nawet jak usłyszy to i tak nie bardzo będzie wiedział o czym oni mówia. Jakaś „produkcja” jakieś „PKB” jakaś „dynamika…..”, ” inwestycje”…….. Wyborca PiS wie co to jest 500+ , co to 13 emerytura i na tym wiedza ekonomiczna ciemnego ludu się kończy, a poza tym to przecież prezes obiecał to Morawiecki wypłaci. A Duda będzie straznikiem tej wypłaty.

Marek
Marek

Dlatego zlikwidowały PISIOY szkolnictwo (Zalewska niech zarabia dużo kasy bo będzie się musiała wykupić albo pójść do pierdla), bo wówczas łatwo kierować prostakami bez szkoły.