Pomimo nakazu sądowego ksiądz pedofil nie chce przeprosić ofiary

Pomimo nakazu sądowego ksiądz pedofil nie chce przeprosić ofiary

Andrzej Srebrzyński, ksiądz, który w latach 80-tych wykorzystywał seksualnie między innymi 12-letniego wówczas Marka Mielewczyka, wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Gdańsku miał tytułem zadośćuczynienia wpłacić na rzecz poszkodowanego 400 tys. zł i przeprosić swoją ofiarę.

Sprawę księdza pedofila opinia publiczna poznała dzięki filmowi braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu.” Skazany wyrokami karnym i kanonicznym nadal nie przyznaje się do winy i ani on, ani jego pełnomocnik nie stawili się 13 sierpnia w Sądzie Rejonowym w Świeciu na rozprawie, na której miał przeprosić Marka Mielewczyka.

W stosunku do mnie, ale też innych ofiar to wyraz znieczulicy i arogancji z jego strony. Po raz kolejny Srebrzyński potraktował nas jak śmieci. Żadne przeprosiny pod przymusem nie są ważne, więc, nawet jeśli Srebrzyński mnie przeprosi, to ja tych przeprosin nie przyjmę. Ten człowiek przez całe lata zaprzeczał temu, że wykorzystywał seksualnie mnie i wiele innych chłopaków” – powiedział Mielewczyk w rozmowie z Onetem.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Decyzją sądu ksiądz pedofil ma trzy dni na wystosowanie przeprosin. Po tym czasie za każdy dzień zwłoki będzie naliczana kara w wysokości 500 zł, którą Srebrzyński musi zapłacić z własnej kieszeni.

wb

Źródło: o2.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
16 sierpnia 2020 15:07

Księża czują, że przy pisowskim rządzie są ponad prawem. Ziobro skieruje przeciwko sędziom wydającym wyrok w tej sprawie sprawę dyscyplinarną, a Duda szybciutko ułaskawi kościelnego pedofila. Bo przecież w myśl pisowskiej narracji „pedofilia w polskim kościele jest marginalna, to ułamek promila wszystkich przypadków, prawdziwa pedofilia jest poza kościołem”,

Maciek123454321
Maciek123454321
17 sierpnia 2020 00:38

To jest dopiero kasta, co?!?!?! Prawdziwe święte krowy, w dodatku nikt ich nie wybierał. Tym skurwysynom wolno wszystko. Ale……. do czasu……………..

jurek
jurek
17 sierpnia 2020 07:57

Dlaczego ksiądz ma przepraszać za cokolwiek w państwie wyznaniowym?

To takie, w którym Kościół może działać politycznie i wybierać władze agitując jak partia. Tak się dzieje się w Polsce od 1989 roku przy milczeniu mediów i „polityków”. Słowa w Ustawie Zasadniczej niczego faktycznie nie zmienią.

Chermes
Chermes
17 sierpnia 2020 14:58

Śmiechu warte. „Ksiądz będzie musiał płacić, za każdy dzień zwłoki 500 złotych z własnej kieszeni”. To nie w Polsce. Przecież on nic własnego nie ma. Kuria zaświadczy. Podobnie jak ojciec Rydzyk jest on ubogi jak przysłowiowa mysz kościelna.
I co mu zrobicie? Ano, ksiądz – pedofil, zapewne powie sądowi: „policzcie sobie podwójnie i nie upominajcie się więcej”, jak to kiedyś rzekł pewien Żyd do swoich wierzycieli… 🙂