Pomogą w wypełnieniu PIT-ów, ale pod warunkiem wpłaty dla fundacji Rydzyka

Pomogą w wypełnieniu PIT-ów, ale pod warunkiem wpłaty dla fundacji Rydzyka

Pracownicy biur senatorów i posłów PiS pomagają w wypełnianiu PiT-ów. Robią to za darmo, ale pod pewnym warunkiem. 1 proc. podatku musi zostać przekazany na rzecz fundacji Tadeusza  Rydzyka. Jak informuje wp.pl, taką możliwość „oferuje” np. biuro europosła PiS Mirosława Piotrowskiego. Do biur polityków PiS przychodzą przede wszystkim emeryci i renciści.

Do świadczenia takich „usług” namawia od kilku lat Tadeusz Rydzyk. – „Pomóżcie nam kształtować jeszcze lepiej – religijnie i patriotycznie – dzieci i młodzież” – mówił w Radiu Maryja i prosił o przekazanie 1 proc. z podatku dochodowego na jego fundację „Nasza Przyszłość”. Na jego apel odpowiedzieli wcześniej m.in. Beata Kempa, Jan Szyszko czy Stanisław Piotrowicz.

Z przekazywania 1 proc. fundacja „Nasza Przyszłość” ma niemały dochód – w ubiegłym roku wyniósł on 5 mln zł. Dla porównania – WOŚP z tego tytułu uzyskała 7 mln zł.

bt

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JantarMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Z ideą pomocy ma takie działanie niewiele wspólnego. Pytanie czy to już oszustwo czy tylko pewna forma handlu (wolność wyboru za pomoc w wypełnieniu dokumentu) na granicy dobrego smaku i etyki.

Jantar
Jantar

O czym tu mówimy? Przecież już w ub. roku wszystkie programy komputerowe do rozliczenia PIT-u miały wpisane jeden cel na 1% podatku: CARITAS. I za diabła nie dało się tego usunąć i wpisać innego. A my wpłacamy 1% na konto fundacji na rzecz kuzynki, a wcześniej na schroniska dla zwierząt. I nie było możliwości, żeby to zmienić, więc jaki wolny wybór daje Ministerstwo Finansów pod rządami PiS-u?