Pomroczność jasna w Policji. Musieli zobaczyć fotki, by uwierzyć, że użyli pałek przeciwko przedsiębiorcom

Pomroczność jasna w Policji. Musieli zobaczyć fotki, by uwierzyć, że użyli pałek przeciwko przedsiębiorcom

Najpierw było wielkie oburzenie Komendy Stołecznej Policji, której „Gazeta Wyborcza” zarzuciła użycie pałek podczas pacyfikacji protestu przedsiębiorców 16 maja w Warszawie.

Dziennikarzom zarzucono „rozpowszechnianie kłamstw, fake news i antydziennikarstwo”. Bo według raportu policjantów, biorących udział w tej akcji, nic takiego się nie zadziało.

 

Policja zmieniła zdanie dopiero wtedy, gdy opublikowane zostały zdjęcia z tego protestu, na których wyraźnie widać, jak „obrońcy” porządku publicznego wspomagali się właśnie pałkami.

Najpierw sprawdzono autentyczność tych fotek, aż wreszcie KSP ustosunkowała się do nich, wydając oświadczenie, w którym pisze, że „nie chowamy głowy w piasek i nie zamierzamy, niczego ukrywać. Z polecenia Komendanta Stołecznego Policji bez żadnej zwłoki wszczęte zostały czynności wyjaśniające w tej sprawie. Ustalimy w jakim zakresie funkcjonariusz wykorzystał ten środek przymusu i wobec kogo mógł zostać zastosowany”.

Oczywiście, o przeprosinach nie ma w ogóle mowy.

 

Internauci zastanawiają się, jaka jest kara za składanie fałszywych raportów i czy w ogóle ktokolwiek ją poniesie, jak to „…za nasze podatki będzie teraz Cały Wielki Zespół Prasowy Policji wyjaśniać wraz ze Specjalną Komisją Policyjną Do Spraw Wyjaśniania Spraw Niewyjaśnialnych, co się stało, że się źle stało i dlaczego tak dobrze żarło (p. Redaktor chciał prostować te pałki), a zdechło (policja się przyznaje). WSTYD” i przypominają, że „długich lat będzie trzeba, żeby kulsony odzyskały chociaż odrobinę społecznej akceptacji. Teraz to aparat przemocy i represji, zbrojne amię prezesa i jego dworu, formacja, która uważa, że obywatele nie mają żadnych praw. „Chcesz wyjść na ludzi, idź do policji,” jak głosi dowcip, wcale zresztą nieśmieszny”.

Jedno jest pewne. Źle się dzieje w państwie, w którym policja jest bezkrytycznym, bezrozumnym narzędziem w rękach chorej władzy. Wstyd panowie policjanci.

Wstyd, co zrobiliście ze swoją profesją, która nie tak dawno należała do grupy tych, z największym zaufaniem społecznym.

Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
KazikWojtekPawełPredatorAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Za Komuny było ZOMO, teraz mamy „słuszne służby” zwane Siły Prewencyjne Policji. Jakby nie popatrzeć nie jest to ZOMO

Zbyszek
Zbyszek

A naiwna piosenkarka śpiewała

Ale to już było
i nie wróci więcej…

daroo
daroo

Jak nie.jak tak?

Andrzej
Andrzej

To się nigdy nie skończy.1956,1968,1970.1976,całe lata 80 dwudziestego wieku i znowu powtórka z”rozrywki>Najstraszniejsze jest to,że robią to ci,którzy powołują się na dziedzictwo „Solidarności” zupełnie zapominając o co chodziło”Solidarności”Nie można się jednak dziwić skoro maja w swoich szeregach takich,którzy w grudniu 1970 roku w wojsku pacyfikowali protesty stoczniowców,zomowców i prokuratorów stanu wojennego,nie mówiąc o TW”Balbinach” i całej tej swołoczy.

Predator
Predator

Ciekawe jaka jest wytrzymałość spoleczeństwa, co jeszcze szmaciarz z Żoliborza nawywija żeby ludzie zrozumieli komu dali władzę. Za nasze pieniądze milicja zaczyna nas pałować, spisywać poprostu represje jak za komuny. No ale jak niema sprzeciwu społecznego to czym się przejmować.

Paweł
Paweł

Do czasu prawomocnego wyroku można powiedzieć, że psy w mundurach Polskiej Policji to zwykli bandyci i zomowcy komunistyczni

Wojtek
Wojtek

Teraz mamy MILICJĘ i nic, ale to nic nie spowoduje że do tych pajaców będę miał zaufanie.

Kazik
Kazik

No cóż, wazelina i awanse zrobiły z policji podziały zoomo!zoo-jak zwierzęta, bezmyślne trole, wykonujące rozkazy jeszcze większego! Komu zoomowcy służycie, Narodowi, który was karmi, daje żreć waszym dzieciom, czy zasrańcom będącym u koryta! Zapłacisz jeden z drugim, cenę swoje godności, swojego honoru, swojej kariery na rzecz, czegoś ulotnego, zesfirowanego starca i stada otumanionych zyskem wazeliniarzy ? Przemyśl to dziś, jutro nie będzie już odworltu…