Pomysł koalicji: Kukiz’15 – PiS nieaktualny

Kukiz straszy złożeniem mandatu jeśli umowa z Pis zostanie złamana

Jeszcze kilka dni temu Paweł Kukiz twierdził, że: „da sobie uciąć rękę”  za swoich ludzi. Słowa te zostały wypowiedziane w kontekście oświadczenia Jarosława Sachajki z Kukiz’15 o tym, że wspomniana formacja „powinna wejść w koalicję z PiS”. Aby nie było nieporozumień: gotowością do odebrania sobie kończyny Kukiz poparł stanowisko Sachajki.

Jako sojuszników pomysłu wejścia w koalicję z Kaczyńskim Kukiz wymienił: Stanisława Żuka, Pawła Szramkę czy Stanisława Tyszkę. Jak informuje interia.pl na wczorajszym posiedzeniu klubu Koalicji Polskiej idea „wspólnej drogi” z PiS zakończyła swój polityczny byt. Na obradach zabrakło czołowych zwolenników idei czyli Kukiza i Tyszki.

Sprawę skomentował Marek Sawicki (PSL): „Ludzie Kukiza przyszli i powiedzieli, że do PiS się nie wybierają. A Paweł jak Paweł. Może jest gdzieś na wyjeździe, może na występach? Trzeba zrozumieć artystę, ma nieco inne prawa”. Trudno nie dopatrzeć się w takiej wypowiedzi nuty ironii a jej dalsza część to czysta kpina: „Nieobecność Pawła Kukiza i Stanisława Tyszki to nie pierwszyzna. Skoro się wygłupiają (w kontekście koalicji z PiS – red.) to mówię im: idźcie i służcie”.

 

Jak donosi interia.pl z planów współpracy z PiS wycofali się wszyscy posłowie Kukiza, którzy uczestniczyli we wczorajszym spotkaniu. Swój pomysł porzucił także poseł Sachajko, który dodał: „żeby rozmawiać o współpracy z PiS potrzeba najpierw konkretnej propozycji. A ta dotąd nie padła. – Tak wygląda dyskusja. W tej chwili zostaliśmy potraktowani jako straszak na akolitów PiS. Tylko o tym rozmawiamy”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Kukizowcy, przynajmniej w części,” już witali się z gąską” jednak starzy wyjadacze parlamentarni z PiS i PSL pokazali im miejsce w szeregu.

/as/

Źródło:interia.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
16 września 2020 17:01

Jeszcze ktoś ma wątpliwości, że Kukiz chciał dołączyć do PiS i że jest w koalicji z PSL tylko po to, żeby rozbić koalicję PSL z pozostałymi anty pisowskimi partiami i żeby dusić w zarodku wszelkie ruchy zjednoczenia koalicji anty pisowskiej? Od miesięcy twierdzę, że Kukiz dostał od Kaczyńskiego takie właśnie zadanie. Mało tego, dostał też zadanie przeciągnięcia PSL do PiS. A w tym czasie Kaczyński pozoruje wojnę z Ziobrą, żeby ułatwić Zeru zadanie wciągnięcia Konfederacji. Tak, czy owak, PSL jest praktycznie skończony. Oby tylko jednak nie zdecydowali się na wejście do koalicji z PiS, bo nadal jest ryzyko, że w każdej chwili mogą zmienić zdanie. Jeśli tylko propozycje Kaczyńskiego będą wystarczająco dobre.