Pomysł radnego PiS: Zwolnić wszystkich strajkujących nauczycieli

Pomysł radnego PiS: Zwolnić wszystkich strajkujących nauczycieli

Ekscentryczny polityk, eurodeputowany Korwin Mikke gardłuje: „Broniarza aresztować, ZNP rozwiązać” i w swojej oryginalności nie jest odosobniony. Radny PiS z Pragi Południe Marek Borkowski optuje za zwolnieniem wszystkich strajkujących z pracy. Na tym nie koniec. Pan radny ma w ogóle własny pomysł na zrobienie porządku w polskiej oświacie.

Proponuje prywatyzację szkolnictwa i przekonuje, że szkoły mogliby organizować sami rodzice, którzy sami zatrudnialiby nauczycieli na konkretne godziny. Wtedy koniec z wszelkimi przywilejami.

„Wyszłoby to taniej, ale dość szybko uczyliby tylko najlepsi nauczyciele zarabiając dobre pieniądze” – czytamy w interpelacji, złożonej przez pana radnego „Niektórzy by nie wytrzymali na rynku i musieliby się przekwalifikować, ale przecież jeśli mają powołanie do nauczania to niekoniecznie muszą od razu pracować w szkole. Mogą prowadzić różnego rodzaju kursy i też realizować swoje powołanie” – przekonuje.

Borkowski przytoczył ponadto dowód na to, że „prywatyzacja szkolnictwa przynosi dobre rezultaty”, pisząc: „fakt, że w prywatnych szkołach językowych nie tylko nikt nie narzeka na płace i nie ma strajków, ale nawet pracują tam zadowoleni z zarobków native speakerzy z krajów zachodnich”.

Entuzjazmu nie było. „Bardzo mocno się pan radny zagalopował” – stwierdził burmistrz Pragi Południe Tomasz Kucharski. „Uważam, że pan radny powinien przeprosić nauczycieli, i to najlepiej jeszcze przed Wielkanocą” – oświadczył.

Ale radny Borkowski nie od dziś znany jest z tego, że tryska oryginalnymi pomysłami. Swego czasu zachęcał dzielnicę do wprowadzenia pilotażowego programu otyli+. Proponował m.in. ulgi podatkowe z tytułu otyłości oraz wyznaczanie osobom otyłym specjalnych miejsc w kinach czy autobusach.

Po prostu awangarda! „Jaki kraj tacy radni „- komentuje ktoś pod artykułem Wyborczej; „A dlaczego nie zwolnić, aresztować i rozstrzelać? Przy okazji zdziesiątkować rodziców i dzieci. Skończą się protesty i fochy” – prowokuje swym wpisem inny czytelnik artykułu.

/p/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ZbychBartGekonkosMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

No cóż, w formacji zwanej PISuarem aż roi się od idiotów i popaprańców.

kos
kos

Jestem za ale pod warunkiem, ze sie wprowadzi samosady. Ale wtedy dla tego balwana co to proponuje moze byc za pozno

Gekon
Gekon

No proszę, są w PiSie zwolennicy wolnego rynku. Szkoda tylko, że na poziomie niewiele mogącej rady dzielnicy.

Bart
Bart

Pewnie, zwolnić 3/4 nauczycieli, szkoły zamknąć – po co Polsce edukacja? Jak jakiś pisior walnie głupotę, to raczej trudno to komentować. Ja nie jestem w stanie osiągnąć nawet na chwilę tego poziomu zidiocenia.

Zbych
Zbych

Janusz + tzw.stolyca.