Ponad 15 tys. zł kosztowały tablice z Dekalogiem powieszone na szkołach przez wójta z PiS

Ponad 15 tys. zł kosztowały tablice z Dekalogiem powieszone na szkołach przez wójta z PiS

Fundacja Wolność od Religii zażądała od wójta gminy Tuszów Narodowy Andrzeja Głaza podania kosztu zawieszenia tablic z Dekalogiem. Domagała się także odpowiedzi na pytanie, w jakiej formie prawnej podjęta została decyzja o ich umieszczeniu i sfinansowaniu. Pisaliśmy o sprawie w artykule „Wójt z PiS kazał zawiesić tablice z Dekalogiem na budynkach 5 podstawówek”.

Głaz odpowiedział tylko na pytanie, dotyczące kosztu tablic. Wyniósł on ponad 15 tys. zł, w całości został pokryty przez gminę, a wykonawca wybrany bez przetargu. Na pozostałe pytania odpowiedzi nie było, więc Fundacja Wolność od Religii ponownie zwróciła się do władz gminy, tym razem także ze skargą na działania wójta i z wnioskiem o zdjęcie tablic.

"W imię Chrystusa Polacy ratowali z narażeniem życia Żydów w czasie zagłady, którą im zgotowano i bardzo wielu z nich w…

Opublikowany przez Fundacja Wolność od Religii Poniedziałek, 6 sierpnia 2018

Pisowski wójt tym razem odpisał, że „Dekalog pozostanie na miejscu, na którym został umieszczony i żadna „Fundacja Wolność od Religii” nie będzie nam dyktować w oparciu, o jakie wartości mamy wychowywać swoje dzieci i młodzież”. Skan pisma wójta Fundacja umieściła na Facebooku.

W zakończeniu odpowiedzi wójta czytamy: – „Chciałbym podkreślić, że nikt nie zmusza osób mających się za wolnych od religii, aby mieszkali wśród katolików starających się żyć według Dekalogu. Według mnie dla tych, którzy odnoszą się z szatańską nienawiścią do Przykazań Bożych, nie powinno być miejsca na polskiej ziemi, uświęconej krwią Jej synów w obronie wartości chrześcijańskich i Ojczyzny”.

bt

Źródło: rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Maciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Oto właśnie przykład sfanatyzowanego katolskiego kretyna. Tuszów Narodowy – tam właśnie powinni skierować się światli ludzie, aby wytłumaczyć miejscowym, że mamy wiek XXI, a nie XV. Wójt jest niereformowalny. To znaczy, zreformowałby się bardzo szybko, gdyby Mateusek powiedział, że zamierza zbudować na terenie całej gminy Centralny Port Komunikacyjny i trzeba przesiedlić wszystkich mieszkańców. I głupie tablice by zniknęły…………