Ponad 250 tys. zł przekazał Kujda spółce medialnej powiązanej ze Srebrną

Ponad 250 tys. zł przekazał Kujda spółce medialnej powiązanej ze Srebrną

– „Bum!! Wydatki NFOŚ na media za prezesury Kujdy w 2018: 250 tys. dla spółki Forum kontrolowanej przez Srebrną (i de facto przez JK). We władzach Forum kuzyn JK G. Tomaszewski. SKOK-owa Fratria 120 tys.” – poinformował na Twitterze poseł PO Krzysztof Brejza. Dołączył tabelę z wydatkami na ten cel Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, którym do niedawna kierował Kazimierz Kujda. Po ujawnieniu jego długoletniej współpracy z SB został odwołany ze stanowiska. Wcześniej był prezesem powiązanej z PiS spółki Srebrna.

Najwięcej pieniędzy, bo 258 620 zł wpłynęło na konto spółki Forum, wydającej „Gazetę Polską Codziennie”. Jej prezesem jest wspomniany kuzyn Jarosława Kaczyńskiego Grzegorz Tomaszewski, a w radzie nadzorczej zasiadają m.in. europoseł PiS Ryszard Czarnecki i szefowa sekretariatu prezesa PiS Barbara Skrzypek. Większość udziałów w Forum ma spółka Geranium, która z kolei należy do powiązanej z PiS spółki Srebrna. A prezesem zarządu Srebrnej jest żona Kazimierza Kujdy.

Do Fratrii popłynęło 120 540 zł, a to grupa medialna, do której należy tygodnik „Sieci” czy portal wpolityce.pl. Została założona przez senatora PiS Grzegorza Biereckiego (współtwórcy SKOK-ów), który do niedawna był szefem jej rady nadzorczej. Udziałowcami Fratrii są także Apella Spółka Akcyjna oraz Jacek Karnowski, a w zarządzie zasiada jego brat Michał.

Po kilkanaście tysięcy zł trafiło do Spes sp. z o.o., czyli wydawcy „Naszego Dziennika”, a także do Radia Wnet, które należy do obecnego przewodniczącego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztofa Skowrońskiego.

bt

Źródło: tvn24.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ObserwatorJabisMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

„….Te pieniądze im się należały….” i „….ojczyznę dojną racz nam wrócić panie….” żeby zacytować PiS-owskich klasyków. Co na to poseł-rzecznik Mazurek? Jaki będzie „przekaz dnia z Nowogrodzkiej? Co na to TVPiS?
Tak trzymać panie pośle, dziękujemy i prosimy o więcej,

Jabis
Jabis

Dubeltowa rzecznik Mazurek: Srebrnej i PIS. Ciekawe czy na tych trzech etatach WYCIĄGA tyle, co PIXI i DIXI?

Obserwator
Obserwator

Niezłe powiązania- toż to prawdziwa ośmiornica!