Ponad 325 mln zł otrzymał ojciec Rydzyk od początku rządów PiS

Ponad 325 mln zł otrzymał ojciec Rydzyk od początku rządów PiS

Poparcie ojca Rydzyka dla obecnego rządu nie jest tanie. Wprawdzie podczas uroczystości urodzin Radia Maryja pod koniec ubiegłego roku Tadeusz Rydzyk chwalił się, że istnieją dzięki drobnym datkom ofiarodawców, ale to nie od nich dostaje główne profity. Portal OKO.press  wyliczył, że przez ostatnie 5 lat Rydzyk otrzymał z kasy państwowej ponad 325 mln zł.

 

Najhojniej obdarowało go Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, bo sumą 185 mln zł. Jako kolejny jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki – 74 mln zł, a na trzecim miejscu Ministerstwo Sprawiedliwości, które ofiarowało 26 mln zł. Datki tak naprawdę mogą być znacznie większe, ale ustalenie jego majątku na razie jest niemożliwe. Rydzyka wspierają także państwowe spółki, które tych kwot nie ujawniają.

Rydzyk najwięcej zarobił na projekcie muzeum „Pamięć i tożsamość”. Odpowiedzialną za realizację tego enigmatycznego obiektu jest stworzona przez Rydzyka w 1998 r. fundacja Lux Veritatis. To na nią minister Gliński zaofiarował największe sumy.

 

Pieniądze Ministerstwa Środowiska i Funduszu Ochrony Środowiska zostały przekazane na prace geologiczne związane ze spółką Geotermia Toruń. Dodatkowo Rydzyk otrzymał dofinansowanie z Kancelarii Premiera na budowę „Parku Pamięci Narodowej”. A w zeszłym roku 1 850 tys. na emisję spotu o zapobieganiu i zwalczaniu Covid-19.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Ministerstwo Sprawiedliwości z kolei zasponsorowało Lux Veritatis za udział w V i VI konkursie Funduszu Sprawiedliwości, w tym za projekt „Prawda a historia”, który ma prowadzić walkę ze „szkodliwym zniekształceniem historii Polski”. Fundację Rydzyka wspierają również inne ministerstwa, jak Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Obrony Narodowej czy Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Oczywiście spore pieniądze trafiają do innej inwestycji przedsiębiorczego zakonnika, czyli do Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – inaczej kuźni kadr propagandowych Dobrej Zmiany. Za rozmaite szkolenia Ministerstwo Sprawiedliwości zapłaciło 7 mln zł., a na projekt pt. „Podniesienie kompetencji komunikacyjnych – szkolenia dla prokuratorów i asesorów prokuratorskich” – 1,7 mln zł przekazało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

I to wszystko są pieniądze zarobione przez nas, podatników.

/ep/

Źródło: Onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
1 kwietnia 2021 14:37

Polecam dwie pozycje – „Rydzyk i przyjaciele” Tomasza Piątka oraz „Imperator. Sekrety ojca Rydzyka” autorstwa Jacka Hołuba i Piotra Głuchowskiego. Nareszcie dowiemy się, jaką podłą kreaturą jest Tłuścioch Toruński.

Mariola
Mariola
1 kwietnia 2021 23:01

Masz rację. Też polecam.

Stanisław
Stanisław
1 kwietnia 2021 16:50

Wystarczy na wymianę floty Maybachów i śmigłowców.

Celia
Celia
1 kwietnia 2021 22:09

Opętany żądzą władzy i pieniądza, przypominający Kim Ir Sena Toruński gangster jest zachwycony. Piekło już czeka, panie dyrektorze-inwestorze.