Ponad 70 proc Polaków chce przełożenia terminu wyborów. Błaszczak sam sobie przeczy: „To nie czas na politykowanie”

Ponad 70 proc Polaków chce przełożenia terminu wyborów. Błaszczak sam sobie przeczy: „To nie czas na politykowanie"

Jak wynika z sondażu United Survey dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” 71,7 proc. ankietowanych Polaków domaga się przeniesienia majowych wyborów prezydenckich na inny termin. Podobny rezultat dało badanie, którego wyniki w ubiegłym tygodniu opublikował „Super Express”.

 

Tymczasem minister obrony Mariusz Błaszczak oświadczył w Polskim Radiu, że to „nie czas na politykowanie”. I ma racje, bo faktycznie nastał czas na ratowanie zdrowia i życia Polaków. Zaprzeczając własnej tezie szef resortu obrony powiedział co myśli o 10 maja jako terminie wyborów prezydenckich:

„Nic nie wskazuje na to, żeby dziś można było mówić o przekładaniu wyborów. Wręcz przeciwnie, wybory są ustalone, jest to termin konstytucyjny, nie ma powodu do przekładania wyborów. Ten czas, który teraz przeżywamy, to czas na walkę o zdrowie i życie Polaków, a nie na politykę. Nie na politykowanie tak jak to robi opozycja” – powiedział.

 

Minister pokłada wielkie nadzieje w nowych obostrzeniach zakładając, że pomogą one, „ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa i „wyjść z tej sytuacji jak najszybciej”.

Wzorem swoich partyjnych kolegów zapewnił, że choć przez najbliższe trzy tygodnie nie wolno wychodzić z domu – poza kilkoma wyjątkami – to nie ma powodu, by przełożyć zaplanowane wcześniej wybory prezydenckie.

/j/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
25 marca 2020 12:56

Jak ta ferajna lubi drażnić ludzi… To sadyzm w książkowej postaci.

anna
anna
25 marca 2020 14:17
Reply to  Zwinka

blaszczak to idiota i lizus !!!!!!!

daroo
daroo
26 marca 2020 12:31

Żalosne jest to powoływanie się na konstytucję przez ludzi którzy ją nagminnie łamią