Ponad miliard zł! PiS chce przeznaczyć na media publiczne

Ponad miliard zł! PiS chce przeznaczyć na media publiczne  

Dla nauczycieli i innych grup z tzw. budżetówki pieniędzy nie ma, ale dla mediów publicznych, w tym TVP kierowanej przez Jacka Kurskiego, muszą się znaleźć. 1 mld 260 mln zł – tyle chce dla nich przeznaczyć partia rządząca.

Oficjalnie w projekcie PiS kwotę tę nazwano „rekompensatą w związku z ubytkiem opłat abonamentowych w latach 2018-19”. Pisowski projekt trafił dziś do Sejmu. Prace nad nim mogą się rozpocząć podczas posiedzenia w przyszłym tygodniu – twierdzi portal 300polityka.pl. Przypomnijmy, że już wcześniej media publiczne otrzymały wsparcie w wysokości 980 mln zł.

Trudno się dziwić oburzeniu internautów. – „Rok wyborczy! Widocznie plastusiowe, antysemickie filmiki to za mało, aby być pewnym miejsca przy wymodlonym przez Dudę korycie”; – „Za wzywanie do nienawiści, puszczanie antysemickiej propagandy i pobieranie pensji jak w NBP chcą miliard złotych z publicznych pieniędzy. Żałosne”; – „Rekompensatę powinni otrzymać ci, którzy przypadkiem, przelatując przez kanały, widzieli to g**no choćby przez sekundę”, – „Na miejscu opozycji złożyłbym poprawkę do ustawy o rekompensacie dla mediów publicznych 1,26 mld zł, aby była ona wypłacana widzom. Wtedy nazwa rekompensata będzie adekwatniejsza” – komentowali na Twitterze.

bt

Źródło: 300polityka.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Czepiacie się. Nauczyciele nagminnie oglądają TVP więc to pieniądze dla nich!