Popierana przez PiS Sabina Zalewska wycofała się z kandydowania na Rzecznika Praw Dziecka

Popierana przez PiS Sabina Zalewska wycofała się z kandydowania na Rzecznika Praw Dziecka

PiS na tym etapie prac sejmowych nie mógł wycofać kandydatury Sabiny Zalewskiej, więc nagle wczoraj wieczorem zrezygnowała sama kandydatka. Pismo z rezygnacją przesłała marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu. O kontrowersjach dotyczących Zalewskiej pisaliśmy w artykule „UWAGA! PiS, w sprawie Rzecznika Praw Dziecka, może zmienić zdanie”.

Wcześniej Zalewska uczestniczyła w posiedzeniu połączonych komisji polityki społecznej i rodziny oraz edukacji, nauki i młodzieży, które opiniowały kandydatów na Rzecznika Praw Dziecka. Jej kandydaturę poparło dwóch posłów. Za Ewą Jarosz, rekomendowaną przez PO, Nowoczesną i PSL, było 26 posłów, przeciw było 32, a dwóch wstrzymało się od głosu. Paweł Kukiz-Szczuciński, popierany przez Kukiz”15 otrzymał 7 głosów „za” oraz 52 głosy „przeciw”. Jeden poseł wstrzymał się od głosu.

Żaden z kandydatów na Rzecznika Praw Dziecka nie otrzymał poparcia komisji. Aby ją otrzymać, któryś musiałby uzyskać więcej głosów „za” niż „przeciw”. Prawdopodobnie cała procedura wyboru rozpocznie się od nowa. Kadencja obecnego RPD Marka Michalaka upłynęła 27 sierpnia 2018 r. Będzie on jednak pełnił obowiązki do złożenia ślubowania przez nowego RPD.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AndaWaldemarPiJarMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Jedna Zalewska, czyli Szczerzuja Anna od dymania oświaty – wystarczy, Po co jeszcze druga?

PiJar
PiJar

Towarzysze z Nowogrodzkiej zmusili babę do ustąpienia. Zapewne dostanie inne odpowiedzialne (i przede wszystkim dobrze płatne!) stanowisko, które jej się „po prostu należy”.

Waldemar
Waldemar

Pani doktor, która aspiruje do stanowiska, które niegdyś uważała za zbyteczne i która ściągała z portalu dla uczniów. Pan doktor – kandydat do SN, który składa samokrytykę i wypiera się dawnych poglądów, wspierany przez swego szefa-ministra. Inna kandydatka do Sądu Dyscyplinarnego, sama ukarana dyscyplinarką. Oto kandydaci PiS do najwyższych stanowisk w Polsce, ludzie, którzy powinni stanowić wzorzec uczciwego i prawego postępowania. I niestety, ten negatywny dobór jest regułą. Jeśli nie jest to psucie państwa, to jak to inaczej nazwać?

Maciek123454321
Maciek123454321

A sędzia Wiesław Johann, który mimo chlubnego życiorysu nie widzi nic złego w nowym Komitecie Rozwalania Sądów. Ale…………..zastanawia się……….. to już jest niejaki postęp.

Anda
Anda

Niestety, nie ma się z czego cieszyć. Głupawo chichocząca do kamer plagiatorka co prawda nie przeszła, ale kompetentny i nie budzący żadnych zastrzeżeń kandydat PO/N też nie. Więc pis pewnie szybko znajdzie jakąś inną sabinę. Albo od razu księdza, najlepiej takiego z wyrokiem za pedofilię.

Maciek123454321
Maciek123454321

Idealnym kandydatem będzie osoba, która kocha ojca Grzyba, molestuje dzieci obojga płci i je potem zastrasza, pisze prace naukowe pod hasłem „kopiuj-wklej”, no i najważniejsze, MUSI NIENAWIDZIĆ DZIECI. Te urodzone oczywiście, bo te nienarodzone ubóstwia i wręcz kocha.