„Popracował dla idei to teraz się musi odkuć”. Jakub Kowalski, były szef kancelarii Senatu, w zarządzie państwowej spółki

"Popracował dla idei to teraz się musi odkuć". Jakub Kowalski, były szef kancelarii Senatu, w zarządzie państwowej spółki

Jakub Kowalski jest nowym członkiem zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa. Były już szef Kancelarii Senatu – stanowisko to stracił, kiedy marszałkiem przestał być Stanisław Karczewski – ma doświadczenie zawodowe w zakresie marketingu i brandingu firm. Ukończył administrację na UMCS i studia podyplomowe z zarządzania procesem inwestycyjnym na SGH. Ma 34 lata.

 

Swoją karierę polityczną Kowalski zaczynał w biurze poselskim Marka Suskiego, szefa PiS w Radomskiem. Pracował też w biurze eurodeputowanego Adama Bielana. Później poszedł w samorząd. W 2006 roku (jako 21-latek!) został radnym Rady Miejskiej w Radomiu.

W 2010 i 2014 roku uzyskał reelekcję, a w 2018 roku – mandat radnego sejmiku województwa mazowieckiego. Jednocześnie od 2011 roku zajmował się marketingiem w komunalnej spółce – Wodociągach Miejskich, na etacie. Jak informuje „Wyborcza”, bez konkursu. Zgłosił się rzekomo sam.

 

Sam Kowalski podkreślał, że szukał pracy w firmach prywatnych, ale bezskutecznie. – Słyszałem, że mnie nie zatrudnią, bo jestem radnym, a firma prowadzi działalność z miastem bądź zamierza ją prowadzić. I nie miało znaczenia, że mam dobre referencje i kwalifikacje – tłumaczył.

Po wyborach parlamentarnych w 2015 roku najpierw został dyrektorem gabinetu marszałka Stanisława Karczewskiego, a później szefem Kancelarii Senatu. Teraz – po utracie stanowiska – znalazł bezpieczną przystań.

mpm

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
darooZwinkaZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Praktyka u Suskiego. Przekonuje was to?

Zwinka
Zwinka

No co. Normalka. Przecież należy się tłusta nagroda za poświęcenie prywatnego czasu. Suski obiecał, płacimy MY.

daroo
daroo

O psia kostka , kiedyś wylęgarnią PiSich „talentów była apteka a teraz wodociągi ? Niejaki B.Spychalski czy jak mu tam też był szychą w wodociągach w Tomaszowie Maz. a teraz jest (nie)dorzecznikiem (p)rezydenta 🙂