Porozumienie Gowina idzie na wojnę z Kaczyńskim? Krytykują kolejny pomysł PiS

Czy białe róże przeszkadzają Kamilowi Bortniczukowi?

Centroprawicowcy sprzeciwiają się nowym propozycjom regulacji ruchu drogowego; wcześniej nie zgodzili się na pomysł likwidacji 30-krotności. Sytuacja w koalicji rządzącej wygląda na wyjątkowo niestabilną.

 

Nowe regulacje zapowiedział Mateusz Morawiecki w expose. Premier chce wprowadzenia pierwszeństwa dla pieszych przed wejściem na pasy. „Nasze drogi znaczone są krzyżami, które oznaczają śmiertelne wypadki drogowe i tragedie tysięcy rodzin. Bezpieczeństwo na drogach będzie jednym z naszych priorytetów. Badania pokazują, że piesi zachowują się w większości roztropnie na przejściach, dlatego wprowadzimy pierwszeństwo pieszych jeszcze przed wejściem na przejście” – grzmiał z sejmowej mównicy.

Na nowe propozycje nie chcą zgodzić się politycy Porozumienia, a więc jednego z uczestników koalicji Zjednoczonej Prawicy. Pomysł zmian skrytykował już poseł Kamil Bortniczuk, jeden ze współpracowników Jarosława Gowina.

To największa kontrowersja z tego expose. Przyszedłem tutaj z Sejmu pieszo. Lubię chodzić pieszo, ale też bardzo dużo jeżdżę samochodem, z perspektywy jednego i drugiego użytkownika dróg uważam, że ta regulacja jest nieszczęśliwa. Będziemy o tym jeszcze z panem premierem rozmawiać” – przyznał w Radiowej Trójce.

 

Poseł ostrzegł przed tym, że nowe regulacje doprowadzą do „paraliżu komunikacyjnego w miastach”; kierowcy będą zatrzymywali się przed przejściem dla pieszych „przy każdej okazji, gdy tylko ktoś pojawi się w okolicach”. Konserwatywny polityk podkreślił przy tym, że piesi nie zawsze zachowują się odpowiedzialnie.

Porozumienie już raz zablokowało inicjatywę PiS. Było tak w przypadku likwidacji 30-krotności, kiedy przedstawiciele centroprawicy gremialnie opowiedzieli się przeciwko postulowanym przez Kaczyńskiego reformom.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
maciejkrzysztofHerodAntypisjacekMaria Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Irena
Irena

Przepraszam uprzejmie ….a co ma premier do przepisów drogowych ???

Zwinka
Zwinka

Morawiecki to Człowiek – Orkiestra, z szeroko rozpostartym, pawim ogonem na dokładkę. Powinno się go obwozić po odpustach jako alternatywę dla kobiety z brodą.

Maria
Maria

Brawo, niezwykle trafne spostrzeżenie

HerodAntypis
HerodAntypis

Jeśli chodzi o przepisy drogowe to premier szydło jest w nie uwiklana.

jacek
jacek

Pierwszeństwo dla pieszych bezwzględnie tak. W Hamburgu codziennie porusza się więcej samochodów, ale nikomu nie przyjdzie do głowy – przed oznakowanym przejściem dla pieszych, jechać szybciej niż 50 km/godz. Bo zawsze może na nim się pojawić pieszy, albo i dziecko na rowerze – no i oni mają bezwzględne pierwszeństwo. Przejeżdżam ok. 35000 km rocznie, więcej niż połowę z tego po tym ustawicznie remontowanym / ulice/ mieście, i Armagedonu nie doświadczam. Bardzo dyscyplinująca jest również, szeroko tu stosowana zasada – pierwszeństwa z prawej.

krzysztof
krzysztof

Nie jest ważne co jest w Hamburgu czy innym Berlinie. Mieszkamy w Polsce. Tutaj jest zupełnie inna mentalność. Czy ludzie jeżdżą 90 km/h poza zabudowanym? Bo przepis tak nakazuje. Nie. Dlatego wprowadzenie przepisu, że pieszy ma pierwszeństwo nie spowoduje, że piraci nagle zaczną się czymkolwiek martwić. Będzie tylko więcej trupów na przejściach, moralnych zwycięzców – bo mieli pierwszeństwo, niestety martwych.

maciej
maciej

” piesi zachowują się w większości roztropnie na przejściach, ” hahaha Matousz już jest tylko wożony… w przeciwnym razie widziałby tych roztropnych pieszych… ech, żenada