Portret Dudy w złoconej ramie w pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Zwyczaje żywcem przejęte z „najlepszych” czasów PRL

Kolejny polityk PiS z „szemraną” przeszłością

Wojewoda pomorski Andrzej Drelich postanowił w odpowiedni sposób „uhonorować” swoich partyjnych towarzyszy. Na ścianach urzędu pojawiła się tablica upamiętniająca wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w pomorskim urzędzie, a nad nią zawisł jego portret w złoconej ramie.

 

Jak się okazuje wojewoda Drelich hołduje tego typu celebrom wziętym prosto z PRL-u, bo w 2016 r. jedna z sal UW otrzymała imię Lecha Kaczyńskiego. Z tej okazji została przygotowana uroczystość z występami artystycznymi, modlitwą i poświęceniem, którego dokonał abp Sławoj Leszek Głódź.

Oczywiście jedna ze ścian sali została przyozdobiona stosowną tablicą ku czci: „Lech Kaczyński, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2005-2010, działacz opozycji antykomunistycznej, doradca Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 r., wiceprzewodniczący Komisji Krajowej, członek Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ ‚Solidarność’, delegat gdańskiego NSZZ ‚Solidarność’ na I Zjazd Krajowy, senator ziemi gdańskiej, prezes Najwyższej Izby Kontroli, minister sprawiedliwości, prezydent Warszawy, profesor Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Wybitny mąż stanu, patriota i człowiek ‚Solidarności’, idei niepodległości poświęcił całe życie, poległ w służbie ojczyzny 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem. W hołdzie prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu, który w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku w listopadzie 1980 roku, jako główny doradca w negocjacjach, podpisał porozumienie między NSZZ ‚Solidarność’ Oświaty, Kultury i Służby Zdrowia a komisją rządową. Wojewoda pomorski Dariusz Drelich. Gdańsk, 8 kwietnia 2016 r.”.

wb

Źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

18
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
7 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
jonyChermessmętekGrzegorzparagraf22 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wojciech
Wojciech

” Zwyczaje żywcem przejęte z „najlepszych” czasów PRL” Proszę o podanie przykładu umieszczania w złotych ramach portretów przywódców PRL.

smętek
smętek

Oj, dopuszczono się przekłamania! w początkach uczęszczania do SzPodst. w każdej klasie można było oglądać zawieszone na ścianach portrety towarzyszy Gomółki i Cyrankiewicza. Rzeczywiście, złotych ram nie było.

Chermes
Chermes

Lenin, Stalin, Bierut, Gomułka, Cyrankiewicz… Jeszcze ci mało?

Janusz
Janusz

drelich, pierwszorzędny materiał na szmaty.

Andrzej
Andrzej

Nie materiał.To jest szmata.

wiśnia
wiśnia

Jeszcze brakuje wykutych w skale cytatów tych „wielkich ludzi” i codziennej porannej pieśni ku czci w każdej szkole i przedszkolu.

George
George

Ubrał się w drelich i wygląda jak wieśniak.

Memiś
Memiś

Tam już prawie Korea Północna.

Waldemar
Waldemar

Do kompletu jeszcze szafa z Desy i magnetofon w środku.

paragraf22
paragraf22

„Wojewoda pomorski Dariusz Drelich. Gdańsk, 8 kwietnia 2016 r.”

To mówiłem ja. Jarząbek.

Maciek123454321
Maciek123454321

A dlaczegóż to wojewoda Dżins-drelich nie powiesił na ścianie obok portretu Pierwszego Pajaca RP – portretu Najjaśniejszego Konusika? Oj, nieładnie, panie Dżins, nieładnie. Będzie dywanik.

Maria
Maria

jeszcze przydałaby się korona

Chermes
Chermes

Najlepiej cierniowa…

Zwinka
Zwinka

Bzdura. W PRLu wszystko było siermiężne, portrety I sekretarza PZPR i przewodniczącego Rady Państwa też. Ociekanie złotem to maniera kacyków z Rosji, Korei Północnej i …kościóła.

Chermes
Chermes

Owszem, złocone (choć skromne) ramki bywały. W warszawskiej szkole podstawowej, do której uczęszczałem za czasów PRL, na klasowej ścianie, wisiał oprawiony w takową, orzeł (bez korony) a po lewej i prawej jego stronie, również w złoconych ramkach, wisiały podobizny Gomułki i Cyrankiewicza. 🙂

Grzegorz
Grzegorz

Przyjdzie czas to zdejmie się te portrety i tablice…

Chermes
Chermes

I Drelicha… 🙂

jony
jony

Dyktatura !!!!!!!!!!!