Poruszający wpis Tomasza Sikory z organizacji Obywatele RP. „Wszyscy umierają na niewydolność układu krążenia”

Na świecie szaleje korona wirus - w Polsce szaleją choroby współistniejące?

Wśród użytkowników facebooka krąży poruszający wpis Tomasza Sikory, który pisząc o śmierci swojej matki opisuje nie tylko akcję reanimacyjną załogi karetki, ale i późniejsze procedury związane z przygotowaniem do pochówku.

 

Moja mama umarła dusząc się i w trakcie reanimacji przez ekipę karetki ratownictwa medycznego. Nie wiem, czy mamę zabrał koronawirus. Ratownicy nie posiadają sprzętu do pobrania próbek. Nie dlatego, że nie zabrali ze sobą, tylko dlatego, że nie wyposażyło ich w nie państwo” – pisze Sikora.

Z dalszej części wpisu aktywisty dowiadujemy się, że nie poczyniono żadnych badań, które mogłyby wykluczyć koronawirusa u zmarłej, a jej bliscy nie otrzymali żadnych zaleceń co do ewentulanej kwarantanny.

 

„Według istniejących procedur osoby z najbliższej rodziny mają funkcjonować tak jak osoby z grupy niezagrożonych, czyli normalnie.” Jednak przyprawiających o przysłowiową gęsią skórkę niedociągnięć jest o wiele więcej.

Jak pisze Sikora, ratownicy w karcie zgonu jego matki nie zaznaczyli wymaganego akapitu dotyczącego tego czy śmierć nastąpiła w wyniku choroby zakaźnej. Urząd Stanu Cywilnego takiej karty zgonu nie chce przyjąć. Rodzi się pytanie, czy ratownicy pominęli ważny akapit przez nieuwagę, czy jak sugeruje Sikora „w sytuacji niedoposażenia i braku procedur, starają się minimalizować potencjalne koszty wynikające z odpowiedzialności prawnej„.

Aktywista przytacza również słowa pracownika zakładu pogrzebowego, który twierdzi, że od początku epidemii większość „umiera na niewydolność układu krążenia.”

Tomasz Sikora w obliczu własnej tragedii obnaża sposób manipulacji faktami, brak procedur i nieudolność państwa. „W dniu dzisiejszym partia rządząca tym krajem wykazuje silną skłonność do nieprzestrzegania norm społecznych i prawnych, nieliczenia się ze skutkami własnego postępowania, niedokształconym poczuciem winy, obniżonym do minimum krytycyzmem wobec własnego postępowania i zorientowaniem na korzyściach własnych, a do tego krótkoterminowych.”

wb

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
andrzej
andrzej
21 marca 2020 20:36

Roztropni mają jak na dłoni niewydolność układu rządzenia. Lecz tych drugich jest więcej.

smętek
smętek
21 marca 2020 21:19

Panu Sikorze współczuję, a Jego relacją jestem poruszony do głębi. To, co dzieje się w tym trudnym czasie jest przerażające. Raz jeszcze wyrazy współczucia z powodu straty Mamy.

Norbi
Norbi
22 marca 2020 22:52

Ale o co chodzi, o niewydolność kronżeniowom, cz oddechowom, i na co zmarłemu test na koronawirusa.

Shaq
Shaq
23 marca 2020 08:30
Reply to  Norbi

Norbi, to naprawdę przykre, że nie umiesz pisać, ale problemem jest też to, że nie umiesz czytać, Najprościej jak się da: test jest potrzebny, żeby sprawdzić, czy bliscy przebywający w pobliżu Zmarłej nie zarazili się,
A teraz odejdź od komputera i idź napić się bimbru – na prawicowych forach piszą, że to uzdrawia.