Posadę w warszawskiej prokuraturze zawdzięcza Piotrowiczowi?

Czy Piotrowicz dopuścił się przestępstwa urzędniczego?

Adwokat Grzegorz Kazimierski, bliski znajomy posła PiS Stanisława Piotrowicza, dostał posadę w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Mokotów. Czy przenosiny z Krosna do Warszawy zawdzięcza właśnie Piotrowiczowi – twarzy PiS w walce z Trybunałem Konstytucyjnym i ustawami demolującymi sądownictwo?

W środowisku prawniczym w Krośnie nominacja Kazimierskiego jest mocno komentowana – pisze „Gazeta Wyborcza”. – „Mecenas Kazimierski blisko współpracował z Piotrowiczem. Często go reprezentował na oficjalnych spotkaniach” – mówią przedstawiciele adwokatury. Tak było np. podczas święta 3 Maja, kiedy w imieniu Piotrowicza, składał kwiaty. – „Reprezentował go również na święcie policji w ubiegłym roku” – powiedział jeden z prokuratorów.

Grzegorz Kazimierski zamienił więc togę adwokacką na prokuratorską. Prokurator z wieloletnim stażem tak komentuje w „Wyborczej” przechodzenie adwokatów do prokuratury: – Bardzo wielu prokuratorów odeszło z zawodu przed nadejściem „dobrej zmiany” i rządów ministra Ziobry. Jest wiele wakatów, więc pewnie teraz łatwiej o etat, nawet bez konkursu. Może ministerstwo liczy na to, że ci ludzie będą bardziej podatni na oczekiwania i żądania szefów? Jako doświadczony prokurator uważam, że praca adwokata jednak bardzo się różni od pracy śledczego. Nie każdy się w niej sprawdzi”.

Ale przecież nie może to dotyczyć zaufanego człowieka Piotrowicza, prokuratora z czasów stanu wojennego. Nowo mianowany prokurator Kazimierski, mając taki wzór, na pewno sobie poradzi.
(Źródło: rzeszowwyborcza.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Maciek123454321ZgredzinkaNatalia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Natalia
Natalia

A jak się przenosi takiego prokuratora z Krosna do Warszawy to się mu daje mieszkanie? Czy taki prokurator sprowadza się tu też z żoną (której też się daje pracę) i z dziećmi. Ciekawa jestem na czyj koszt są takie przeprowadzki

Zgredzinka
Zgredzinka

Rządu.
A kto sobiepaństwu zabroni.

Zgredzinka
Zgredzinka

Przecież nie o pracę tu chodzi, a o spolegliwość wobec nowej władzy.
W każdym systemie zawsze znajdą się konformistyczne kreatury

Maciek123454321
Maciek123454321

Szkoda komentować. Ja w innej sprawie. Prezentuję aktualną, lecz stale rozszerzającą się listę „osobistości” ozdobionych ksywami.
Jarosław Karaluch-Kaczyński
Patryk Hatakumba-Jaki
Antoni Maciora-Macierewicz
Krystyna Kobyła-Pawłowicz
Jan Harwester-Szyszko
Krzysztof Cep-Jurgiel
Anna Szczerzuja-Zalewska
Piotr Pierdu-Gliński
Proszę o opinię i dorzucanie kolejnych, a ja postaram się znaleźć natchnienie i coś jeszcze wymyślić.

Maciek123454321
Maciek123454321

PS. Jeszcze jednego orła przegapiłem. Ryszard Trup-Terlecki. Może być?