Poseł Brejza kontra SKOK-i

Brejza: "Min. Zdrowia zataja informacje o masowym likwidowaniu miejsc w szpitalach"

„Wszelkie słowa, które wypowiedziałem odnośnie powiązań SKOK-ów z Amber Gold wynikają z wnikliwej analizy dokumentów, którymi dysponujemy jako komisja śledcza ds. Amber Gold. Mam święty obowiązek wyjaśnić sprawę Amber Gold. Nie moją winą jest, że środowisko finansowe bezpośrednio związane z PiS, czyli SKOK, pojawia się w tej sprawie”– tak poseł PO Krzysztof Brejza skomentował dla PAP zapowiedź złożenia wobec niego pozwu sądowego przez Kasę Stefczyka.

Kasa Stefczyka poinformowała, że składa pozew sądowy przeciwko Brejzie; domaga się opublikowania przez posła przeprosin oraz zobowiązania do zaniechania naruszania jej dóbr osobistych.

Brejza przypomniał przesłuchanie Marcina P., byłego szefa Amber Gold. – „Czystą prawdą jest to, że w trakcie przesłuchania Marcina P. zadałem mu pytanie dotyczące brania pożyczek w SKOK na rozruch Amber Gold. Najpierw nie chciał na to pytanie odpowiedzieć, ale w końcu potwierdził, że jego otoczenie w jednym z oddziałów SKOK Stefczyk brało takie pożyczki na rozruch Amber Gold” – powiedział Brejza. – „Na wątek sfinansowania początków Amber Gold z pożyczek branych w SKOK natrafiłem wcześniej, analizując zeznania świadków. Potwierdzeniem tego są dokumenty, którymi dysponuje komisja śledcza. Dlatego dziwię się posłom PiS, że zaprzeczają istnieniu takich dokumentów” – dodał poseł.

Według niego komisja śledcza staje się komisją obrony Amber Gold i SKOK-ów. – „Istotą jest to, kto stał za Marcinem P. Mam kolejne dokumenty świadczące o dziwnych związkach Amber Gold ze SKOK, które odkryłem w materiałach operacyjnych. Odnalazłem korespondencję wewnętrzną w centrali Amber Gold – kilkanaście szczegółowych, wielostronicowych opracowań – dotyczących wewnętrznych procedur SKOK Stefczyk”.

Brejza zaznaczył, że weryfikuje i sprawdza wszystkie powiązania Amber Gold ze SKOK-ami. – „Mam nawet nie prawo, ale obowiązek weryfikować fakty. Nie moją winą jest to, że wskazują one na związki Amber Gold ze SKOK. Posłowie PiS wezwali kolejnego świadka – biznesmena Mariusa Olecha, którego mamy przesłuchiwać we wtorek. Ten człowiek, o czym nie wiedzieli posłowie PiS, miał swój własny SKOK o nazwie SKOK Olech w Gdańsku. Potem w tym samym miejscu, w biurowcu tego biznesmena, funkcjonował SKOK Stefczyk” – mówił polityk Platformy.

Podczas posiedzenia komisji śledczej ds. Amber Gold 26 czerwca Brejza dopytywał Marcina P. o związki ze SKOK Stefczyka. Szef Amber Gold początkowo zaprzeczył, by na rozruch spółki wziął środki z tego źródła. Potem jednak – po przypomnieniu Marcinowi P. jego własnych zeznań ze śledztwa – potwierdził, że pieniądze pochodziły ze SKOK-ów.
(Źródło: polsatnews.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Zgredzinkasmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Oni wszyscy są w aferze SKOKów unurzani, majątek Biereckiego składa się z pieniędzy, które wyprowadził z tych kas a myśmy wspólnie pokryli straty członków. Kruk krukowi oka nie wydziobie. Moderator – odczep się z tym nieprawidłowym kodem. Ok Pisz, że nie będziesz publikował i tyle. Nie muszę tutaj wyrażać swojej opinii.

Zgredzinka
Zgredzinka

Nie denerwuj się.
Po prostu wpisz kod ponownie.
Dla mniej bardziej denerwująca jest ta „żebranina” pojawiająca się w prawym dolnym rogu, której na tablecie nie można usunąć. Czuję się szczuta, bo więcej niż daję nie zamierzam przelewać.