Poseł Brejza zainteresował się słynnym słupkiem Kaczyńskiego

„Mierzeja Wiślana przez dekady będzie nosiła ranę po rządach PiS”

Krzysztof Brejza postanowił więc zapytać o palik wbity osobiście przez prezesa PiS w miejscu przekopu Mierzei Wiślanej. Poseł PO wysłał pismo do Urzędu Morskiego w Gdyni tuż po tym, jak słupek zabrało morze. Wiemy już, że został po miesiącu odnaleziony.

Odpowiedź dyrektora UM Wiesława Piotrzkowskiego zdumiewa z powodu języka, którym posługuje się urzędnik. Nie dziwi więc, że Brejza, który pismo udostępnił na Twitterze, opatrzył je hasztagiem #Peerel. Na pytanie o to, czy słupek zostanie odtworzony w miejscu, w którym został oryginalnie wkopany przez Jarosława Kaczyńskiego, poseł otrzymał taką odpowiedź: – „Słupek był końcowym elementem wyznaczającym lokalizację „Przekopu przez Mierzeję Wiślaną”. Do stabilizacji ostatniego punktu wykorzystano słupek w kolorze biało-czerwonym w celu uroczystego podkreślenia charakteru tego wydarzenia”. 

Poseł PO chciał też wiedzieć, czy wkopywanie takich słupków nie jest naruszeniem art. 145 Kodeksu wykroczeń, który brzmi: „Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany”. Odpowiedź brzmiała: – „Takich naruszeń nie stwierdzono”.

Dyrektor Urzędu Morskiego został także zapytany o koszty wkopania słynnego słupka. Napisał tylko, że organizatorem „briefingu prasowego było Biuro Prasowe Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej”, a kierowany przez niego Urząd nie poniósł żadnych kosztów.

bt

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Shaq
Shaq
20 grudnia 2018 06:34

Kaczyński z łoptką w wielkiej piaskownicy. Oto miara wielkości tego męża stanu. Co będzie następne? Kaczyński zacznie budować lotnisko w Baranowie z klocków lego?

Joanna
Joanna
20 grudnia 2018 08:25
Reply to  Shaq

Klocki Lego przerastają jego możliwości umysłowe.