Poseł Brejza zapytał, co robi podkomisja smoleńska Macierewicza – „podkomisja pogłębia prace”

Poseł Brejza zapytał, co robi podkomisja smoleńska Macierewicza - „podkomisja pogłębia prace”

– „Minister Obrony Narodowej nie zna postępów prac podkomisji A. Macierewicza. Nie zna daty publikacji raportu. Nie wiem nawet, czy spotkał się z podkomisją. Odpowiedź: „podkomisja pogłębia prace” – napisał na Twitterze Krzysztof Brejza. Poseł PO dołączył pismo, które wysłał do MON z pytaniem o postęp prac podkomisji pod kierownictwem Antoniego Macierewicza oraz odpowiedź, którą uzyskał.

https://twitter.com/KrzysztofBrejza/status/1143599941283123200

W imieniu Mariusza Błaszczaka posłowi Brejzie odpowiedział wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz. W piśmie znajduje się takie oto kuriozalne zdanie: – „Podkomisja pogłębia prace, które pozwolą na pełniejsze określenie przyczyn i okoliczności badanego zdarzenia”.

Wesprzyj KODUJ24.PL

– „A to była jakaś głębia w pracach, że je pogłębia? Nie sądzę”; – „No przecież była spektakularna głębia sięgania coraz głębiej do naszej kieszeni”; – „Podkomisja raczej schodzi po podziemia. A pogłębia, to się kompromitacja tejże”; – „Panie Krzysztofie, „pogłębianie” w przypadku PiS oznacza coś dosłownie odwrotnego. Sama już odpowiedź, na Pańską interpelację, jest klasycznym przykładem „spłycania” informacji do bardzo oględnego minimum” – komentowali internauci.

https://twitter.com/jozefmoneta/status/1143616723331014656

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
MichałColejpisoffJózekObserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ech
ech

To ciało – „Kmisja…” służy wyłącznie do dojenia i wyciągania z szafy na potrzeby kampanii wyborczych

HerodAntypis
HerodAntypis

Pan Brejza albo źle przeczytał (w co wątpię ); albo źle mu napisali (raczej na pewno ), Otóż komisja „pognębia prace”. Pognębiają wszystko, co sobie uroją w swej chorej wyobraźni – promy, samochody elektryczne, stadniny koni itd. Stworzyli nowy czas w języku polskim. Czas teraźniejszy trwający niedokonywalny. Dochodzą do prawdy, zbliżają się, osiągają, budują itd. Gonią króliczka ale go nie łapią. Macior wyznaczył nową gonitwę -elektrownia w Bełchatowie. Powstanie tak jak CPK w Baranowie. Do pogłębiania to będą mieli kanał na Mierzei Wiślanej. O ile go wykopią. O ile ich nie wykopią. W końcu sezon na buraki jest jesienią.

PiJar
PiJar

Można by jeszcze dodać kilka innych zwrotów: rozwija koncepcje, konfrontuje zamysły, kreśli tezy, testuje projekty. Wszystko to będzie dalszym mydleniem oczu, bo pewne jest tylko jedno – komisja cały czas INKASUJE PIENIĄDZE.

Bart
Bart

Mam nadzieję, że za defraudację publicznych środków karnie odpowiedzą kiedyś zarówno członkowie komisji jak i jej sponsorzy.

pisoff
pisoff

Nazbyt piękne, by było możliwe………..

Colej
Colej

Znasz z historii jakiś przypadek odpowiedzialności urzędnika za defraudację ??

Zbyszek
Zbyszek

Przestańcie w końcu nazywać tę grupkę podkomisją. To klasyczne podkoryto.

Obserwator
Obserwator

Pogłębia? a ja myślałem, że już dawno osiągnęła dno!

Józek
Józek

Jarek doszedł do wniosku ,że każdy podkomisję olewa za „baśnie”smoleńskie i wystawił Antka na targu głupoty pisowskiej.

Michał
Michał

Najprostszy sposób na rozwiązanie problemu pogłębiania jest rozwiązanie komisji i uniemozliwienie utworzenia kolejnej w tym temacie