„Poseł Brudziński absolutnie zasługuje na pomnik”

"Poseł Brudziński absolutnie zasługuje na pomnik"

Na posiedzeniu sejmowej komisji ds. gospodarki morskiej Grzegorz Witkowski, wiceminister infrastruktury, złożył deklarację, która wprawiła w zdumienie uczestników dyskusji, a nas wprawia w osłupienie.

Na posiedzeniu omawiano harmonogram budowy promów na linię Świnoujście-Szczecin, pod które „stępkę” uroczyście już 4 lata temu „wyświęcał” MAteusz Morawiecki .

„Stępka” to brzmi dumnie. W rzeczywistośći to atrapa, jak zreszta wiele rzeczy za obecnego rządu, składająca się jedynie z pospawanych elementów, które w rzeczywistości żadną „stępką” nie są.

Jak czytamy, podczas posiedzenia sejmowej komisji rząd PiS reprezentował podsekretarz w Ministerstwie Infrastruktury, Grzegorz Witkowski, współpracujące z Markiem Gróbarczykiem, ministrem tegoż ministerstwa.

Grzegorz Witkowski na „stępkach” się nie zna, ale za to docenia zasługi Joachima Brudzińskiego, wiceprezesa PiS, europarlamentarzysty ze Szczecina, zabierającego Jarosława Kaczyńskiego na wakacje, a więc zasłużonego.

Podobno, jak ogłosił na posiedzeniu komisji Grzegorz Witkowski, w Krajowym Planie Odbudowy znalazł się zapis, że znajdą się pieniądze na Zachodnią Obwodnicę Szczecina „a to zasługa Joachima Brudzińskiego”.

Grzegorz Witkowski nie mógł się nachwalić Joachima Brudzińskiego ponieważ należy mu też podobno zawdzięczać budowę nowego toru wodnego do portu w Świnoujściu.

Na którym kilometrze Zachodniej Obwodnicy Szczecina postawicie pomnik Brudzińskiemu?-zakpił poseł PO Artur Łącki, który już nie wytrzymał tej propagandy.

Ponieważ członkowie PiS nie grzeszą poczuciem humoru, wiceminister Witkowski wziął za dobrą monetę tę propozycję i stwierdził, że „pomnik posła Brudzińskiego jest akceptowalny i bardzo słuszny”.

Wprawdzie przy drodze ekspresowej nie można stawiać pomników, ale „pomyślimy o lokalizacji w Miejscu Obsługi Podróżnych, aby taki pomnik w przyszłości się pojawił” stwierdził wiceminister, dodając, że „poseł Brudziński absolutnie zasługuje na pomnik”.

Ujrzeć pomnik Joachima Brudzińskiego to gwarancja bezsennej nocy.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/oe/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dron
Dron
4 czerwca 2021 08:45

Moja pełna zgoda, pod warunkiem wszak, że pomnik stanowiła będzie para butów sportowych z odpowiednim napisem, np.: „To są buty, na których Joachim Brudziński dokonał zaboru w celu krótkotrwałego użycia.”.

HerodAntypis
HerodAntypis
4 czerwca 2021 09:04

Prom został poczęty poprzez gwałt zbiorowy na stoczni, popełniony przez wielu pisowców uznających się za notabli, w tym biskupa i jego pomocników. Do porodu jednak nigdy nie dojdzie, bo płód w ogóle się nie rozwija. ze względu na niemożliwe do usunięcia wady natalne, na cześć ich twórcy i odkrywcy zwane zespołem brudzińskiego. I taki oto niechlubny pomnik sam sobie stawia dziwny człowiek zwany jojem

Predator
Predator
4 czerwca 2021 12:37

Niech temu bucowi postawią pomnik, wszystkie pomniki stawiane przez pislam to BOCHOMAZY, więc niema sprawy.

Kundzia
Kundzia
4 czerwca 2021 15:23

Im szybciej mu postawią tym z większym hukiem zleci.On i pomnik pisdzielcom już się króliki w mózgu pier…..

Ewa
Ewa
4 czerwca 2021 22:05

Eee… Na jakiej obwodnicy?! „Jojo” powinien mieć pomnik w stoczni! Na złość miernotom i hołocie. Niby-stępka posłuży za cokół, będzie taniej