Poseł i wojewoda z PiS oraz księża chcą odwołania koncertu w Piekarach Śląskich

Poseł i wojewoda z PiS oraz księża niestety dopięli swego - koncerty w Piekarach Śląskich odwołano

Koncert „Metal Doctrine Festival”, przeciwko któremu protestują księża, poseł PiS Jerzy Polaczek oraz pisowski wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, zaplanowano na 28 lipca przy kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. W liście otwartym do prezydent miasta Sławy Umińskiej-Duraj piszą, że podczas występów prezentowane będą antychrześcijańskie treści, a sam koncert nazywają „próbą zbezczeszczenia religijnej tradycji Piekar Śląskich”.

Co na prezydent miasta? Sława Umińska-Duraj uważa, że list jest akcją motywowaną politycznie i ma związek ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. – „W sprawie organizacji koncertu nie rozmawiał ze mną nikt: ani organizatorzy, ani protestujący (przedstawiciele Kościoła), ani inicjator protestu poseł Jerzy Polaczek. Miasto nie jest organizatorem tego wydarzenia. (…) Rozpoczyna się walka z młodzieżą, ale także imprezami o charakterze rozrywkowym. Protestujący uważają, że nie można tam takich wydarzeń organizować. Niestety, tak będzie wyglądać brudna kampania wyborcza Prawa i Sprawiedliwości w Piekarach” – powiedziała w rozmowie Antyradiem. Dodała, że w ubiegłym roku festiwal odbył się i nie wynikły z tego żadne problemy. – „Nie interweniowała policja, nie było żadnej profanacji ani obrazy uczuć religijnych” – stwierdziła prezydent miasta.

W związku z wpływaniem kleru na władze miasta Piekar Śląskich aby nasz występ się nie odbył, zamieszczamy LIST OTWARTY do tamtejszej Pani Prezydent Miasta.

Opublikowany przez KAT & Roman Kostrzewski (oficjalny FB) 11 czerwca 2018

Jednym z wykonawców podczas imprezy ma być zespół Kat & Roman Kostrzewski. W opublikowanym na Facebooku liście otwartym muzycy napisali: – „W przekroju naszej artystycznej działalności koncertowej i płytowej, służymy społeczeństwu od 37 lat. Treści utworów w części, żywo nawiązują do społecznej krytyki tych przejawów życia, które godzą w interesy wolności jednostki. Nasza działalność ma charakter kulturalny i jest pozbawiona wad prawnych”. A Roman Kostrzewski dodał: – „Urodziłem się w Piekarach Śląskich w 1960 r. W nędznych barakach przy ul. Londnera, gdzie mieszkała moja matka, nigdy nie widziałem żadnego księdza wspierającego tamtejszą biedotę, chociaż funkcjonariusze Kościoła wsparcie od Państwa i od ludzi otrzymywali i otrzymują. Pretensję księży względem mojej twórczości uznaję więc za niewłaściwą”.

bt

Źródło: onet.pl., antyradio.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
magdalenaNihilsmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Bardzo słuszna akcja zgodna z obowiązującym pisuarowym trendem. Nie widzieli ale wiedzą. Ja proponuję nakazanie odmawiania raz w tygodniu różańca.

Nihil
Nihil

Mają w Piekarach swoją bazylika i niech się odwalą od kopca Powstańców Śląskich.Mieszkalem w Piekarach, to fajne miasto. Przychodzą ludzie-pielgrzymi wtedy jest ruch zamknięty. Nikt się nie burzy, nie przeszkadza, A tu koncert Kat-a i kler robi zadyme. Wara od kultury złodzieje w kieckach. Brawo Romek, brawo Kat. Metal górą

magdalena
magdalena

Panowie Polaczek i Wieczorek wolą siostry Godlewskie i Sławomira. Jaka władza – tacy idole.