Poseł Mniejszości Niemieckiej do Pawłowicz: „Przynosi pani wstyd Polsce”

Poseł Mniejszości Niemieckiej do Pawłowicz: „Przynosi pani wstyd Polsce”

W Sejmie znowu burzliwie – podczas debaty nad ustawą o Sądzie Najwyższym szczególnie aktywna była posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Tym razem za cel obrała sobie posła Mniejszości Niemieckiej Ryszarda Gallę.

W prezydenckim projekcie ustawy o SN znalazł się m.in. zapis, że sędzią może być tam jedynie osoba, która ma tylko polskie obywatelstwo. Poseł Galla uznał ten zapis za dyskryminujący. Podobnie uważa Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Podczas wystąpienia Ryszarda Galli Krystyna Pawłowicz cały czas wykrzykiwała w jego stronę mało parlamentarne komentarze: że poseł przynosi wstyd Polsce, że wtrąca się w nie swoje sprawy i wysyłała go do Berlina. Galla nie wytrzymał i odparł: – „Zapewniam panią, że to ja bronię polskiego honoru, a jak pani inaczej uważa, to niech to pani udowodni. Ja na razie Polsce wstydu nie przyniosłem, a pani tak”.

Posłowie PiS zażądali, żeby Galla przeprosił Pawłowicz. – „Ja mam przeprosić, kiedy to ja jestem obrażany?” – pytał poseł Mniejszości Niemieckiej. – „Czy to jest krok w tym kierunku, by również posłowie mieli mieć wyłącznie polskie obywatelstwo? Bo jeśli tak, to muszę przypomnieć, że również i w państwa środowisku znajdują się osoby o podwójnym obywatelstwie” – mówił do posłów PiS Galla.

Później w rozmowie z dziennikarzami Ryszard Galla tak skomentował sytuację: – „Jestem posłem od 12 lat, muszę powiedzieć, że taka sytuacja spotkała mnie po raz pierwszy. Zawsze staram się wypowiadać spokojnie i merytorycznie, nikt nie może mi zarzucić, że kogoś w Sejmie obrażałem czy zaczepiałem. Ale pani poseł Pawłowicz, jak widać, nie wytrzymał nawet mój spokojny charakter”.

bt

Źródło: wyborcza.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Poseł Mniejszości Niemieckiej do Pawłowicz: „Przynosi pani wstyd Polsce”"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
shaq

Niech się pan poseł cieszy, że nie dostał od Pawłowiczowej w głowę miską od sałatki. Albo tłustym zgniecionym w kulkę papierem po kanapce.

Kimi

Ta pani jest bardzo ważnym posłem. Po prostu na jej tle wszyscy posłowie PISu wyglądają na bardzo dobrze wychowanych intelektualistów.