Poseł mówił w radiu o homofobii. Rozmowa została przerwana przez dziennikarza

Poseł mówił w radiu o homofobii. Rozmowa została przerwana przez dziennikarza

Krzysztof Gawkowski (Lewica) gościł w programie publicystycznym w Radiu RMF FM. Prowadzący zapytał go o niedawne słowa Roberta Biedronia, który stwierdził, że stygmatyzacja LGBT zaczyna przypominać prześladowania Żydów przed 1939 r.

 

Gawkowski zgodził się ze słowami europosła i lidera lewicowej partii Wiosna. Dziennikarz RFM nie zgodził się z opinią rozmówcy i zaczął głośno protestować…: „Jak można mówić takie rzeczy? Czy pana zdaniem wyrzuca się gejów z mieszkań, pali się książki, wtrąca się gejów do obozów koncentracyjnych, tworzy się getta? To wszystko było przed wybuchem II wojny światowej”.

Prowadzący stwierdził też, że takie porównania są „horrendalne” i „obrzydliwe”.

Te określenia nie przekonały posła do zmiany wcześniej wypowiedzianej opinii. „Dzieją się w Polsce rzeczy, które usprawiedliwiają mówienie, że ludzie, którzy są gejami czy lesbijkami są odczłowieczani dlatego, że mieszkają w miastach czy miasteczkach, które wprowadzają karty przeciw LGBT, którzy wprowadzają pojęcie jakieś ideologii LGBT. Mówi to pan prezydent. Mówi to pan premier Kaczyński” – kontynuował swoje wywody przedstawiciel stronnictwa socjaldemokratycznego.

 

Dziennikarz, po powyższej opinii Gawkowskiego, zaczął go przekonywać, że porównywanie losu osób LGBT do losu Żydów jest nie na miejscu. Parlamentarzysta nie ustępował swojemu rozmówcy i dalej mówił o homofobii. „Jak się zaczynała historia Żydów? Chce pan powiedzieć, że nagle jednego dnia mieliśmy sytuację, w której wyszli esesmani czy związki niemieckie i zaczęły tłuc Żydów? Nie. To było systemowo, przez lata, od 1933 roku, jak Hitler doszedł do władzy stało się to pewnym standardem” – powiedział.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

W tym momencie dziennikarz przerwał rozmowę słowami: „Są pewne granice i uważam, że te granice przez Roberta Biedronia, ale również przez pana, jeśli pan to usprawiedliwia, zostały przekroczone. To nie jest granica polemiki politycznej, bo tę może sobie pan prowadzić najostrzej jak pan chce. (…) To znaczy ja panu powiem tak. Moim serdecznym przyjacielem jest Szewach Weiss. Niech pan pójdzie do Szewacha i mu powie, że geje są prześladowani jak Żydzi i to wszytko prowadzi do takiej sytuacji. Ja panu serdecznie dziękuję za rozmowę” – zakończył w ostrych słowach prowadzący program.

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
27 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
16 września 2020 20:03

Hasełka o repolonizacja mediów i towarzyszący im efekt mrożący chyba zaczyna działać na redaktora Mazurka. Albo też od początku jak większość polaków miał on osobowość i poglądy autorytarne, do tego przeciętną inteligencję i umiejętności przewidywania. Wszystko już w zasadzie powiedział sam poseł i wpis, o tym, że obozy koncentracyjne nie zaczynają się nagle od pstryknięcia, o budowaniu narracji i odczłowieczania, o coraz częstszych i brutalniejszych atakach na tle homofobicznym. Nawet palenie książek było już nie tak dawno temu i pan redaktor zdążył zapomnieć.

Goool
Goool
17 września 2020 07:40
Reply to  Marek

Naganne wydarzenie, które przywołujesz, mają w Polsce charakter incydentalny i nie są aprobowane przez prawo. Jako człowiek obdarzony ponadprzeciętną inteligencją i wiedzą, zapewne wiesz, że w III Rzeszy antysemityzm miał charakter państwowy i był wpisany w niemiecki system prawny.
Odpocznij Mareczku, albo przestań manipulować jak posłowie lewicy.

Marek
Marek
17 września 2020 12:21
Reply to  Goool

Jako człowiek o „ponadprzeciętnej inteligencji” wiem, że znów kłamiesz. Incydentalny charakter to maja „waginy na patyku”, które tak mocno budzą twoje zainteresowanie. Ataki na tle homofobicznym (wariant rasizmu) są coraz powszechniejsze i przybierają coraz bardziej absurdalny kształt, jak choćby kolorowe tenisówki.
Może nie są jeszcze oficjalnie aprobowane przez prawo, ale to tylko „jeszcze” i „oficjalnie”, bo praktycznie widać już jakie są wskazania dla działań milicji, jak na protestach ma traktować agresywnych pijanych kiboli a jak aktywistów LGBT. Przy zgłaszaniu przestępstw jest to samo. Co to milicja powiedziała zaatakowanemu biegaczowi, którego napastnik wyzywał od pedałów?, że „to nie był atak na tle homofobicznym bo biegacz nie jest gejem”. O tym jak argumentował prokurator od „ataku na furgonetkę”, a jak prokurator od „pobicia kobiet na moście” już pisałem i nie będę się powtarzał, bo argumenty do prawicowców i tak nie docierają.

Uchwały przeciw „ideologii LGBT” powszechnie znane jako „strefy wolne od LGBT” czy zakaz edukacji równościowej i seksualnej (szczególnie w aspekcie nauczania o innych orientacjach) to oczywiście nie mają dla takich jak ty „charakteru państwowej dyskryminacji” ani wpisania w „polski system prawny”. Zobaczymy też jak potoczą się losy projektu „zakazu parad równości”.

I ostatnia kwestia. Nawet gdyby na chwile uznać, że posłowie lewicy manipulowali, wyolbrzymiali itp., to czy rolą dziennikarza jest dokonywać oceny i przerywać? Czy tak samo zachowa się, jak to prawicowi posłowie będą kłamać, manipulować, opowiadać pierdoły? Czy przerwie takiemu korwinowi jego wywody? pawlakowi (RPD) ? Czy przerwie potok kłamstw dudy czy morawieckiego? Nie sądzę.
W czasie kampanii, przed pseudo wyborami, przypadkowo natrafiłem w polsacie na następujące po sobie rozmowy z kandydatem dudą i kandydatem Trzaskowskim. W jednym prowadząca przerywała, drążyła, atakowała, koniecznie chciała wymusić powiedzenie czegoś, czego kandydat nie powiedział, albo tak go zaplątać by powiedział. W drugim natomiast prowadzący nie przerywał słowotoków lekko związanych z pytaniem, wyraźnie bał się drążyć, zadać trudne pytanie i uzyskać na nie konkretną a nie wymijającą odpowiedź. Zgadniesz, który kandydat jak był przepytywany?

Goool
Goool
17 września 2020 14:51
Reply to  Marek

O ile pamietam to komuś tam za stwierdzenie o „ideologii a nie ludziach lgbt” przerwano wypowiedź.

Marek
Marek
17 września 2020 17:41
Reply to  Goool

Ja nie pamiętam. Przypomnij sobie dobrze, poszukaj i wrzuć link do wiarygodnego źródła.

Maciek123454321
Maciek123454321
17 września 2020 17:15
Reply to  Marek

Ależ „Goool” to stary znajomy. Od czasu do czasu przychodzi się tu wypróżnić. To pisowski troll. Wchodzenie z nim w interakcję to strata czasu. Musi jakoś zarabiać na swoje podłe życie.

Jantar
Jantar
17 września 2020 21:08

Cóż, z jednym neuronem w mózgu łatwo łyka propagandę partyjną i kościelną… Jak każdy pisowski troll. O wiele groźniejsi są ci inteligentni, którzy naprawdę w to wszystko głęboko wierzą, a znam takich kilku. Zresztą w III Rzeszy też wielu inteligentnych dało się omamić Hitlerowi.

Goool
Goool
18 września 2020 07:45
Reply to  Jantar

Potem przegrywacie wybory za wyborami. Bo się wam tylko wydaje, że jesteście mądrzejsi, lepsi. Na cóż ci więcej neuronów ode mnie, skoro i tak jesteś głupi?
Nie głosuję za pisem, ale gardzę kodziarzami. Jesteście bardziej zacietrzewieni niż fanatycy po-pisu. Zaklinacie rzeczywistość. Piszecie o szacunku, a wciąż obrażacie. Piszecie o wolności słowa, a komentarze są zdejmowane bądź pojawiają się po wielogodzinnej moderacji. Wstawiacie filmy na YT, ale blokujecie możliwość komentowania. Zakładacie radio, po czym polityczna poprawność zwycięża z wolnością słowa.
Karmicie się poczuciem wyższości i nienawiścią do ludzi o innych poglądach. Wiele z wypowiedzi stałych czytelników portalu ociera się o złamanie prawa i groźby karalne, ale to pisowcy są bandą niebezpiecznych prymitywów…
Tak, jestem głupi, bo tego nie rozumiem, albo po prostu wam nie wierzę…

Maciek123454321
Maciek123454321
18 września 2020 09:11
Reply to  Goool

Ty nie masz poglądów. Ty zarabiasz na trollowaniu. Skierowano cię na niewdzięczny portal. Tutaj wszyscy wiedzą, że jesteś szmaciarzem. Poproś o inny przydział.

Goool
Goool
18 września 2020 11:36

Na ulicy tez wszystkich obrażasz czy brak ci odwagi? Czy tez tylko w internecie rozum ucieka w najgłębsze zakamarki?
Maciusiu, nie wszyscy zarabiają tak jak ty.

Jantar
Jantar
18 września 2020 10:50
Reply to  Goool

Zarzuciłeś kłamstwo komentującemu. Udowodn8iłam ci to linkiem. I nawet nie raczyłeś się do tego odnieść. Ale to my jesteśmy kłamcy i ziejemy nienawiścią, a nawet w naszych komentarzach są groźby karalne. Zastanawiam się, w których miejscach. A jeżeli tak to dlaczego jeszcze nie zgłosiłeś do prokuratury?

Goool
Goool
18 września 2020 11:43
Reply to  Jantar

Nie zarzucałem kłamstwa, a manipulację. W Polsce prawo nie sankcjonuje nietolerancji wobec homoseksualistów. Nie rozumiem co mają mi wytłumaczyć wpisy z wiki dotyczące sprawy III Rzesza a homoseksualizm. To, że co jakiś czas zdarzy się idiota, który kogoś pobije czy zwyzywa za tęczowe tenisówki, nie uprawnia nikogo, a zwłaszcza posła, do porównań Polski A.D. 2020 do hitlerowskich Niemiec. To jest według mnie manipulacja.

Ps. Są ciekawsze i poważniejsze źródła od Wikipedii.

Ps2. Jakby ludzie z każdym postem, wpisem z fejsa czy tt do prokuratora lecieli, to dopiero mielibyśmy wooolne sądy.

Marek
Marek
18 września 2020 12:54
Reply to  Goool

@Goool
Ostatnia linia obrony prawicy uruchomiona „W Polsce prawo nie sankcjonuje nietolerancji wobec homoseksualistów” technicznie może to i prawda, czy aby jednak na pewno? Polska podpisała, różne karty praw człowieka, międzynarodowe i europejskie i tam jest wyraźna sugestia, że nietolerancji z KAŻDEGO powodu należy się przeciwstawiać, nawet gdy nie ma tego wprost zapisanego w kodeksie.
A nawet jakby tak nie było. To czy brak takich regulacji jest właściwy, czy nie należałoby takich regulacji wprowadzić? Czy nie od tego jest państwo i parlament? Czy też dla gooola nietolerancja wobec homoseksualistów jest czymś właściwym, a może i miłym Bogu działaniem?

@ PS2. Wykorzystam podobny argument w kwestii tak oburzającej gooola moderacji wstecznej (dla niego cenzura prewencyjna). Jakby jej nie było, to nie dałoby się komentować bo zaraz komentarze zarzucone by były tonami spamu różnych botów z reklamami (najczęściej usług seksualnych), tak jak ma to często miejsce w komentarzach okopress a i na facebookach nierzadko się zdarza.

Goool
Goool
18 września 2020 14:53
Reply to  Marek

Typowe dla lewicowej wizji świata – jak czegoś nie ma, nie działa, to wprowadzimy to kolejną regulacją, rozporządzeniem. Co da kolejny zapis, mnożenie kolejnych bytów prawnych? Celowo nie zauważasz, że cześć aktywistów lgbt gra do własnej bramki?

Ciekawe, że na innych portalach komentarze się pojawiają od razu, tu czasem po kilkunastu godzinach. Wyklucza to możliwość dyskusji.
Lubisz mnie powyzywać i dodatkowo powkładać mi w usta nie moje tezy. Czy to ja kogoś pobiłem, zwyzywałem? Ja nikogo ani w życiu prywatnym ani zawodowym o preferencje łóżkowe nie pytam.

I w końcu, zarzucasz mi brak odpowiadania na pytania, a sam nie odniesiesz się do porównania Polski z III Rzeszą, czy według ciebie jest zasadne.

Podejmowanie jakiejkolwiek dyskusji z tobą nie ma sensu. Doszedłeś do punktu, w którym przekonując mnie, że to ja jestem głupi, nabrałem takiego samego przekonania o tobie.

Marek
Marek
18 września 2020 12:17
Reply to  Goool

Dlaczego pis „wygrywa” wybory było ci mówione wielokrotnie, dalej jesteś za głupi by zrozumieć i odpowiedzieć sobie jak to możliwe, że partia uzyskująca 40% głosów otrzymuje ponad 50% mandatów, a partie mające w sumie 60%, w sumie otrzymują mniej jak 50%. Taka to twoja „demokracja” i „wygranie” wyborów.

Dla ciebie każda prawda jest obrazą. Piszą o wykształceniu wśród głosujących na pis (potwierdzonym badaniami na ogromnej próbce) i to jest dla ciebie obrazą, chyba kompleks swojego kiepskiego wykształcenia.
Bardziej zacietrzewieni niż fanatycy po-pisu to kolejne z twoich kłamstw, czym się to niby objawia? Bezgraniczną wiarą w swoich jak w pisie? Skrajną hipokryzją jak w pisie? Nepotyzmem? Agresją fizyczną na każdy przejaw mówienia wam prawdy? A może zasłanianiem haseł kontrmanifestacji by ukochany lider ich przypadkiem nie zobaczył i nie poczuł się odrobinkę gorzej. To ostatnie już nawet milicja robi, to dopiero piękny komentarz do braku „wolności” słowa, które tak ci podobno przeszkadza. Dla ciebie wolność słowa to kompletna anarchia, wolno mówić wszystko, wszędzie i wobec każdego. Pijany debil może o 3 and ranem wrzeszczeć przekleństwa na pół miasta bo „wolność słowa”. No ale spróbuj powiedzieć prawdę o kościele, wtedy zraz masz obrazę uczuć religijnych i tu już wolność słowa w twoim absolutnym wydaniu nie obowiązuje bo to religia.

Słowem tak dla mnie jesteś debilem i mojego szacunku nie masz i mieć nie będziesz. Nie dlatego, że „jestem kodziarzem” (co jest w ogóle wyznacznikiem, bycia i kto to w ogóle są kodziarze?), choć tak sobie będziesz tłumaczył, żeby lepiej się poczuć, tylko za to, że jak wszystkie prawilne trolle nigdy nie podajesz argumentów, nigdy nie udowadniasz, nigdy nie przekonujesz, tylko rzucasz hasełkami władzy i kato-faszystowskiej ideologii. Nawet teraz, mówisz, że autorom tekstów na tej stronie nie wierzysz, ale ani jednego przykładu ich kłamstwa nie podałeś, ani jednej tezy nie próbowałeś obalić, ani jednego argumentu nie użyłeś. Nic, ty po prostu nie wierzysz i tyle. To nie wierz i idź sobie czytać na strony, którym wierzysz i daj spokój innym i moderatorom,, którzy muszą twoje posty czytać i analizować pod kątem dopuszczenia.

Goool
Goool
18 września 2020 12:55
Reply to  Marek

Nie martw się o moje wykształcenie. Ja na PiS nie głosowałem. Twój szacunek mam gdzieś. Jak nie widzisz różnicy między III Rzeszą a Polską obecnych czasów, to nie wiem kto tu jest debilem.

Marek
Marek
18 września 2020 14:01
Reply to  Goool

@Goool [18 września 2020 12:55]
To chyba do mnie.
I oczywiście kolejne kłamstwo i kolejny objaw zero-jedynkowego, czarno-białego myślenia. Jak pokazałeś podobieństwa między retoryką nazistów, a polskiej prawicy, podobieństwa między ich działaniami i celami to już „nie widzisz różnicy między III Rzeszą a Polską obecnych czasów” bo tak musi być w czarno-białym światopoglądzie.
Albo coś jest smoliście czarne albo krystalicznie białe. Jak nie jest smoliście czarne (gdy trzeba bronić swoich kradnących i kłamiących) to musi być krystalicznie białe. A jak trzeba atakować wrogów, to gdy popełnią najmniejszy błąd to już nie są krystalicznie biali więc muszą być smoliście czarni. Prosta logika i światopogląd prawicowca.

Jantar
Jantar
17 września 2020 13:10
Reply to  Goool

Radziłabym ci najpierw poczytać w internecie. Pierwszy wynik wyszukiwania na hasło „prześladowanie osób homoseksualnych w III Rzeszy” i masz: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prze%C5%9Bladowanie_os%C3%B3b_homoseksualnych_w_III_Rzeszy

PS. Administracjo, proszę o puszczenie linka – ważne dla dyskusji.

Predator
Predator
17 września 2020 08:50
Reply to  Marek

Rmf czy polsat coraz bardziej skręcaja w stronę prawicy, solorz boi się o swoje interesy i tyle w temacie.

Marek
Marek
17 września 2020 12:27
Reply to  Predator

Co do polsatu to też tak uważam. RMF nie znam, wiec się nie wypowiem. Wyraźnie natomiast widać, że rzetelne dziennikarstwo bardzo ciężko jest pogodzić gdy właścicielem stacji/rozgłośni/gazety/portalu jest ktoś, kto ma również inne interesy w kraju nadawania. Zawsze będzie tu pole do nacisków, tym większe im bardzie autorytarny jest kraj. Wyraźnie też potwierdza to, że „repolonizacja mediów” to zniszczenie mediów, bo media mające polskiego właściciela czy co gorsza właściciela mieszkającego w Polsce, będą przez niego poddawane naciskom służb. I oczywiście o to właśnie chodzi, a nie o hasełka o „polskim punkcie widzenia” czy „działaniu dla dobra polski” czy czym tam jeszcze kato-faszystowska prawica będzie tłumaczyć ciemnocie „repolonizację”.

Marek
Marek
16 września 2020 22:45

Lewako-kretyni są wśród nas. Dobrze, że redaktor Mazurek zakończył rozmowę, bo szkoda czasu. Czekam na oskarżenia Boedronia o antysemityzm – należy mu się drugą stroną pałki politpoprawności.

Maciek123454321
Maciek123454321
17 września 2020 17:12
Reply to  Marek

Pisiory zlasowały ci mózg. Tyle w temacie. Hitler homoseksualistów wsadzał do obozów koncentracyjnych. Pisiory też by najchętniej zrobiły coś podobnego.

Jantar
Jantar
17 września 2020 21:06
Reply to  Marek

Z linku umieszczonego wyżej w moim poście zacytuję jeszcze ten fragment (przypuszczając, że nie raczysz go otworzyć i samemu zajrzeć):

„Zdelegalizowano organizacje, wydawnictwa oraz lokale gejowskie. Szacuje się, że w latach 1933–1945 ok. 100 tys. ludzi zostało aresztowanych pod zarzutem homoseksualizmu, z czego 50 tys. zostało skazanych na kary więzienia, 5–15 tys. było wysłanych do obozów koncentracyjnych (poziom śmiertelności nie jest znany, chociaż pojawiają się szacunki, że mógł wynieść 60%)”

Ziobro i Ordo Iuris chcą dokładnie tego samego pod pretekstem „zakazu szerzenia ideologii LGBT”. Może jedynie (i tu za Biedroniem i Gawkowskim „JESZCZE”) bez obozów koncentracyjnych. Jeśli masz odrobinę wiedzy historycznej i rozum to powinieneś wyciągnąć właściwe wnioski.

Rozbawiony
Rozbawiony
17 września 2020 07:16

Mazurek – 100% racji!

Andrzej
Andrzej
17 września 2020 07:42

Nie takie bzdedty mu prawactwo wygadywało i co?i nic.Wysłuchał z pokorą,,

Maciek123454321
Maciek123454321
17 września 2020 11:52

Brawo Gawkowski! Nareszcie ktoś publicznie przyrównał pisiorów do hitlerowców. Redaktor Mazurek być może dla poprawności politycznej skasował Gawkowskiego, ale wrażenie, że redaktor Mazurek został zapędzony do kąta – pozostało.

Jantar
Jantar
17 września 2020 13:19

Ależ Biedroń i Gawkowski powiedzieli tylko prawdę! Zacytuję z wikipedii:

„Naziści uznawali osoby homoseksualne za stanowiące zagrożenie dla prawidłowego rozwoju „rasy aryjskiej”. W założeniach nacjonalistycznego pojmowania państwa niemieckiego osoby homoseksualne, podobnie jak Żydzi i osoby chore psychicznie, stanowiły realne niebezpieczeństwo dla „prawej” (heteronormatywnej) większości narodu”.

Czy te słowa czegoś nie przypominają??? No właśnie, słowa Kaczyńskiego i Jędraszewskiego o „tęczowej zarazie zagrażającej polskiemu społeczeństwu, polskiej rodzinie”.