Poseł Nitras nie został wpuszczony na salę obrad Sejmu – „Spokój prezesa najważniejszy…”

Poseł Nitras nie został wpuszczony na salę obrad Sejmu – „Spokój prezesa najważniejszy…”

– „Nie zostałem dopuszczony przez Elżbietę Witek do obrad mimo, że zgodnie ze zmienionym regulaminem delegowały mnie posłanki i posłowie klubu KO. Podobnie potraktowano 100 senatorów, którzy przygotowali dobre rozwiązania na czas epidemii. Do kosza bez rozpatrzenia” – napisał poseł KO Sławomir Nitras na Twitterze. Dołączył do tweeta skan pisma, z którego wynika, że został on delegowany do uczestniczenia dzisiaj w posiedzeniu Sejmu na sali plenarnej.

 

„Uzgodniono obecność 12 posłów w Sali Posiedzeń plus Prezydium Sejmu oraz przedstawiciele Rady Ministrów. Wskazany poseł nie został zaakceptowany do reprezentowania klubu w Sali Posiedzeń. Bezpośrednim powodem było zachowanie parlamentarzysty podczas poprzedniego posiedzenia” – powiedział szef Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

A chodzi o sytuacje, które opisywaliśmy w artykułach „Nitras do Kaczyńskiego: „Naprawdę pan uważa, że to demokratyczny kraj, to, do czego pan doprowadził?” oraz „Mimika twarzy „zbawcy narodu” warta zobaczenia”, czyli co się działo podczas przerwy w obradach Sejmu”. W tym drugim przypadku poseł Nitras poinformował Kaczyńskiego, że żona przemawiającego chwilę wcześniej z mównicy sejmowej posła PiS Krzysztofa Sobolewskiego zasiada w trzech radach nadzorczych państwowych spółek.

 

„Pan prezes sobie tak zażyczył?”; – „Spokój prezesa najważniejszy, jeszcze za dużo się dowie i na zawał zejdzie”; – „Nowy „zwyczaj”… ciekawe kto i kiedy kłódkę zawiesi na drzwiach Sali Plenarnej?”;

– „Obóz PiS jest przekonany, że wygrane wybory dają mu prawo do rządów sanacyjnych. I z tym podejściem do sprawowania władzy ma za sobą swój elektorat. A tenże najchętniej używa słów, których nie rozumie, jak choćby „demokracja” czy „rządy prawa”. To się nie może dobrze skończyć” – komentowali internauci.

bt

Źródło: rmf24.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
bogdanandrzejWandaMarekShaq Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jebać kaczucha
Jebać kaczucha

Pisiory ewidentnie pchaja sie w piach. Jesli dojdzie do wyborow, i jesli oglosza wygranym Dudka, to wybiry beda sfalszowane a osiagnieta przez nich dyktatura zaprowadzi ich dokladnie tam, gdzie zaprowadzilo wszystkich poprzednich dyktatorow. Polecam przestudiowac historie dyktatorow roznych panstw i to jak pieknie skonczyli. Chetnie zostane swiadkiem takiego obalenia dyktatury w Polsce.

Marek
Marek

Jeśli masz dzisiaj więcej jak 40 lat to możesz nie doczekać. Tyle trwało w Polsce obalenie poprzedniej dyktatury i obecnie nie zanosi się by tym razem miało trwać to krócej.. Mimo skandalicznych ustaw i praw, niekonstytucyjnych zakazów i nakazów, mimo początków inwigilacji i zamordyzmu i tak w obecnej Polsce w złym guście jest obrzucenie biura pis zmywalną farbą, a co dopiero mówić o realnych działaniach.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Co to znaczy, że popychle Kaczora nie wpuściło na salę sejmową posła wydelegowanego przez jego klub? Ja na jego miejscu odmówiłbym opuszczenia sali – musieliby mnie strażnicy marszałkowscy wynieść!

Ryszard
Ryszard

Na jakiej podstawie prawnej można nie wpuścić posła na salę obrad? To przecież uniemożliwienie mu wykonywanie obowiązków poselskich.

Robert
Robert

Widzisz Sławku, wydrukowałeś za dużo. Z taczkami dowodów na salę obrad? Trzeba podzielić i wnosić po segregatorze. Wystarczy do końca kadencji.

Rafał P
Rafał P

Pisuary naprawdę zachowują się tak, jakby mieli rządzić do końca świata i jeszcze jeden dzień.
Pytanie: jak skończy Kaczafi? Zdąży przekręcić się w swojej twierdzy żoliborskiej, czy za kratami?

andrzej
andrzej

Bezwzględnie kraty.

Piotr
Piotr

Uważaj Sławek żebyś nie skończył jak Durczok bo widzę że i za Ciebie się wzięli na całego. Szacunek za odważny glos

Shaq
Shaq

No oczywiście, że to było nielegalne,. Ale przecież nie żyjemy w praworządnym państwie demokratycznym, tylko mafijnej dyktaturze Jarosława Kaczyńskego i jego gangu.

Wanda
Wanda

Wirus przeminie i wyjdziemy na ulicę, a kurdupla dyktatora wywieziemy na taczce.

andrzej
andrzej

Do więzienia

bogdan
bogdan

Zorganizowana grupa przestępcza z Nowogrodzkiej trzyma się dobrze. Jak mówią tonący brzydko się chwyta.