Poseł PiS Horała chciał błysnąć dowcipem – skończyło się jego blamażem

Horała wykreśla Mariusza Kamińskiego z listy świadków i nie będzie on zeznawał przed komisją ds. VAT

„Hej, ”Gazeta Wyborcza”, jesteście mi winni milion!! Mam tu niezbity dowód, fakturę. Czekam na przelew. Dobra, żartowałem. Wy też” – napisał na Twitterze Marcin Horała z PiS. Ten „dowód” to napisana przez niego faktura dla wydawcy „GW”.

Miał to być komentarz do dzisiejszego ujawnienia przez dziennik faktury austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera dla spółki Srebrna.

Szybko jednak okazało się, że Horała zaliczył kompromitującą wpadkę. – Wystawił pan 1.000.000 zł za usługi różne, dodał 230.000 zł VATu i wpisał Pan 1.230.000 tyś do zapłaty. Czyli 1.230.000.000 zł! Historyczne wyłudzenie VATu, przewodniczącego Sejmowej Komisji Śledczej ds. VAT. Możemy spać spokojnie” – napisał internauta Marcin Kubica. Rzeczywiście – poseł PiS jest także szefem komisji, która zajmuje się sprawą wyłudzeń podatku VAT.

Zadziwiające jest, że ktoś taki stoi na czele komisji ds. VATu…”; – „Jaka jest wiarygodność tego człowieka w komisji, skoro on uznaje, że 230 tys. to to samo co 230 000 tys.? To jak on czyta dokumenty księgowe i raporty Ministerstwa Finansów skoro on nic z tego nie rozumie?”; – „Rozumiem, że prowadzi pan z panią Mazurek taką grę, kto dokona głupszego wpisu na Twitterze” – komentowali internauci.

A były minister finansów w rządzie PO-PSL Jan Rostowski tak podsumował tweet Horały: – „Nareszcie rozumiem, jak Przewodniczący Horała doszedł do miliardowej tzw. „luki VAT”: na fakturze na MILION złotych wylicza DWIEŚCIE TRZYDZIEŚCI MILIONÓW należnego VAT”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
MariaAndrzejgboorMAFIA PIS DO DYMISJIZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

„Nareszcie rozumiem, jak Przewodniczący Horała doszedł do miliardowej tzw. „luki VAT”: na fakturze na MILION złotych wylicza DWIEŚCIE TRZYDZIEŚCI MILIONÓW należnego VAT”.

Perelka

Nihil
Nihil

Horała się zaorał-a

Zwinka
Zwinka

Błazen.

MAFIA PIS DO DYMISJI
MAFIA PIS DO DYMISJI

Teraz wiadomo ze nieuki RZĄDZĄ Polską

gboor
gboor

Kotwica Polski Walczącej w roli ozdóbki na przedmiotach codziennego użytku, jak telefon, skarpetki czy pudełka na kanapki to w moim odczuciu lekceważenie tego znaku i tego co on symbolizuje.

Andrzej
Andrzej

To ma jeszcze pięć lat aby ten podatek zapłacić. Skarbówka nie powinna odpuścić…

Maria
Maria

Nie dość że z rachunków niekumaty, to jeszcze wykorzystuje narodowy symbol.
Dlaczego ten człowiek ma na telefonie zastrzeżony znak Polski Walczącej?

USTAWA z dnia 10 czerwca 2014 r. o ochronie Znaku Polski Walczącej (Dz. U. z dnia 7 sierpnia 2014 r. poz. 1062)
Art. 2. Otaczanie Znaku Polski Walczącej czcią i szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej.