Poseł PiS Jach: „Nie będziemy zwoływać RBN, bo gdzieś tam rakiety lecą”, czyli „z dorobku myślowego tuzów intelektu PiS”

Poseł PiS Jach: „Nie będziemy zwoływać RBN, bo gdzieś tam rakiety lecą”, czyli „z dorobku myślowego tuzów intelektu PiS”

– „Sytuacja wygląda tak, że w chwili obecnej, po dwóch wypowiedziach bardzo ważnych polityków, którzy mają istotny wpływ na sytuację na Bliskim Wschodzie, powoduje, że sytuacja zaczyna się stabilizować. Nie wyobrażam sobie, że pan prezydent będzie zwoływał Radę Bezpieczeństwa Narodowego z każdego powodu, jeżeli gdzieś tam rakiety polecą. To nie jest jeden z najważniejszych konfliktów. Jeżeli dwaj przedstawicieli dwóch stron deklarują, że nie przewidują eskalacji… Zdaję sobie sprawę [że rakiety leciały na polskich żołnierzy], ale Rada Bezpieczeństwa Narodowego to zbyt ważne ciało, które gdybyśmy zwołali, to nadajemy tej akcji zdecydowanie za dużą rangę– taki słowotok popłynął z ust przewodniczącego sejmowej komisji obrony Michała Jacha z PiS.

 

A o stacjonujących w rejonie konfliktu polskich żołnierzach powiedział tak: – „Nasi żołnierze czują się tak jak zawsze, gdy wykonują profesjonalną misję. Możemy z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że ich bezpieczeństwo nie jest szczególnie zagrożone”. – „Szef sejmowej komisji obrony wypowiadający takie słowa?! Jak poczują się polscy żołnierze i ich rodziny, gdy usłyszą coś takiego? Słów brakuje. Dno” – skomentowała senator Barbara Zdrojewska z KO.

Zwołania posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie konfliktu irańsko-amerykańskiego oraz kłamliwych wypowiedzi prezydenta Rosji domagała się opozycja. Duda uznał, że nie widzi takiej potrzeby.

 

 

Dodajmy, że o sytuacji na Bliskim Wschodzie debatowano m.in. na nadzwyczajnym spotkaniu NATO. Zwołano także pilne posiedzenie Komisji Europejskiej, ale – cytując raz jeszcze posła PiS Jacha – „nie wyobrażam sobie, że pan prezydent będzie zwoływał Radę Bezpieczeństwa Narodowego z każdego powodu, jeżeli gdzieś tam rakiety polecą”.

„Major Ludowego Wojska Polskiego Jach nie wie, co mówi, ale mówi”; – „Ludzie, co to jest?! To mówi szef komisji obrony! Usiąść i płakać! Jakie on ma pojęcie o obronności?! Chyba od Macierewicza się uczył!”; – „Z dorobku myślowego tuzów intelektu PiS”; – „Czy to znaczy, że RBN zwoływane będzie dopiero po odpaleniu głowic nuklearnych? Może wtedy być kłopot z frekwencją…” – komentowali słowa Jacha internauci.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MariannaJoannajurek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jurek
jurek

Posłowi (sic!) „partia” kazała, teraz tylko próbuje racjonalizować na miarę swojego intelektu.

Joanna
Joanna

Skoro bezpieczenstwo polskich zolnierzy nie jest szczegolnie zagrozone to moze niech p. Jach do nich dolaczy.

Marianna
Marianna

Wyspiański się kłania – Niech na całym świecie wojna byle polska wieś spokojna. Polska mentalność bez zmian….