Poseł PiS nieoświetlonym pojazdem zajechał drogę 5-osobowej rodzinie

Tygodniowa kadencja Zbonikowskiego w fotelu prezesa dobiegła końca. Co z odprawą?

Znany z nieprzynoszących chwały wyczynów, poseł PiS Łukasz Zbonikowski, spowodował w sobotni wieczór kolizję drogową, w miejscowości Ruda, w Kujawsko- Pomorskiem.

Dochodziła godz. 22.00, gdy po zakończonej w polu pracy wyjechał na drogę traktorem, z doczepionym agregatem uprawowym. Jak potwierdziła później policja, maszyna była nieoświetlona. Tą samą drogą, fordem galaxy jechała pięcioosobowa rodzina. Za kierownicą siedziała Katarzyna R. „Okazało się, że za traktorem była nieoświetlona maszyna i w nią uderzyłam” – powiedziała „Super Expresowi” kobieta.

W efekcie ford wpadł do rowu. Jedna osoba straciła przytomność i trafiła do szpitala, a kierująca fordem jest poturbowana i trzeba było jej założyć kołnierz ortopedyczny na szyję. „Poseł początkowo nie był zbyt miły, twierdził, że to nie jego wina i zasłaniał się legitymacją poselską oraz immunitetem” – mówiła pani Katarzyna. Twierdziła też, że polityk odmawiał przyjęcia mandatu, czemu on sam stanowczo przeczy. „Otrzymaliśmy informację z policji, że zrobił to w niedzielę. Przekazał nam też, że chce nas przeprosić i jest mu przykro” – dodała kierująca fordem.

Za spowodowanie kolizji poseł PiS zapłacił 500 zł i „zarobił”6 punktów karnych. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Co na to sam Zbonikowski? „Nigdy nie zasłaniałem się immunitetem. Policjanci wykonywali swoje czynności, gdy je skończyli, wystawili mi mandat i go przyjąłem. Nie wiem, dlaczego poszkodowani tak mówią, może to w emocjach” – mówi poseł.
(Źródło: se.pl)

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
8 sierpnia 2017 17:04

Nikomu nie chce się tego komentować ? Rozumiem, mnie też się nie chce.

Sztrach
Sztrach
11 sierpnia 2017 21:56

Pięcioosobowej lub 5-osobowej, na miłość boską…