Poseł PiS oskarżył aktywistkę o profanację… symbolu Legii Warszawa

Poseł PiS oskarżył aktywistkę o profanację... symbolu Legii Warszawa

Poseł PiS Piotr Uściński zamieścił na Twitterze zdjęcie aktywistki kobiecej, która „poprawiła” czerwonym sprejem graffiti z symbolem drużyny Legia Warszawa. Do litery „L” wpisanej w kółko dopisała ona litery „GBT”, co razem utworzyło napis – „LGBT” (skrótowiec oznaczający lesbijki, gejów, biseksualistów i transseksualistów).

 

Dodatkowo, w okrąg wokół „L” wpisano też trzy strzałki, które w ruchach lewicowych oznaczają sprzeciw wobec faszyzmu, nacjonalizmu oraz wojny.

Uściński określił działanie aktywistki mianem „wandalizmu” i zarzucił jej… profanację: „Każdy, kto niszczy cudzą własność to wandal. Ale to jest też obrzydliwą profanacją ważnego dla nas symbolu (L)” – napisał przedstawiciel Zjednoczonej Prawicy.

 

Wpis Uścińskiego wywołał w internautach poczucie zażenowania. Wielu z nich zauważyło, że wandalizmu dokonali już wcześniej kibice, którzy namalowali graffiti. „Samiście sobie namalowali, to macie. Nikt normalny tego by nie zrobił, tylko wasi kibole. Słyną z wandalizmu w całej Europie” – napisał jeden z użytkowników Twittera.

Jeszcze inni mocno dziwili się, że zdaniem posła Uścińskiego i jemu podobnych, można dopuścić się „profanacji” symbolu drużyny piłkarskiej.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Kibol zaczął ktoś inny dokończył. Generalnie bazgranie po murach to idiotyzm. No chyba, że mówimy o prawdziwym muralu” – ocenił jeszcze inny internauta.

Piotr Uściński reprezentuje PiS w Sejmie od czasu VIII kadencji (od 2015 r.).

/nt/

Źródła: Twitter, wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Włodzimierz
Włodzimierz
1 grudnia 2020 07:16

Kolejny mądry bezobjawowo!

HerodAntypis
HerodAntypis
1 grudnia 2020 09:21

Można to podpiąć pod obrazę uczuć legijnych.

Ryszard
Ryszard
1 grudnia 2020 12:55

Uściński, baranie, pod sąd ją zawlecz! Pod sąd!!!

Dociekliwy
Dociekliwy
1 grudnia 2020 14:05

Teraz czekamy na informację, że kibice Legii pobili, zdewastowali czy coś w tym guście albo, że jakiś nawalony jak szpadel prawdziwy polak zaatakował bo mu się coś kojarzyło.
Nie jestem do końca przekonany czy ta wypowiedź to tylko objaw głupoty tego osła czy forma zachęty w formie bardziej wyrafinowanej aniżeli czyni to wuc.