Poseł PO Robert Kropiwnicki tropi kolejne afery w wykonaniu rządu PiS

Poseł PO Robert Kropiwnicki tropi kolejne afery w wykonaniu rządu PiS

Parlamentarzysta opozycji poprosił Pocztę Polską o udostępnienie informacji nt. kosztów poniesionych przez spółkę w wyniku organizacji wyborów prezydenckich. Poczta wysłała mu dokumenty, z których nic nie wynika, a poza tym część informacji została w nich ukryta. Duże połacie tekstu po prostu zaciemniono.

 

W ten sposób postąpiono z uchwałą o nawiązaniu kontraktów z podwykonawcami. Ocenzurowano również skład zespołu mającego przygotować wybory w maju br.

W PiS-ie wszystko jest tajne, bo to jest ich największa tajemnica, największa wtopa” – ocenił w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Kropiwnicki.

 

Dla Poczty Polskiej wszystko jest tajemnicą, to jest jedna wielka mgła, oni chcieliby wszystko schować w swojej mgle, a potem będzie cień mgły do tego” – dodał poseł. „To jest szaleństwo. Wiedzą, że wydali 70 mln bez podstawy prawnej i nie chcą, żeby to wyszło przed wyborami. Ktoś będzie musiał za to zapłacić”.

Dziennikarze o komentarz w sprawie ocenzurowanych dokumentów Poczty Polskiej zapytali też premiera Mateusza Morawieckiego, który uniknął sensownej odpowiedzi. „Dzisiaj opozycja udaje, że nie było stanu ogromnego zagrożenia na koniec marca i początek kwietnia, ale Polacy nie mają tak krótkiej pamięci” – stwierdził polityk.

Na tę chwilę nie znamy jeszcze łącznej sumy zmarnowanej przez rząd PiS-u. Najprawdopodobniej więcej konkretów przyniesie kontrola NIK zarządzona przez Mariana Banasia.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
smętekjurek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jurek
jurek

Najważniejsze, to zgromadzić podpisy osób, które sygnowały zamówienia czy zlecenia. To są kozły ofiarne „partii”, które będą odpowiadać prawnie, zostanie im „ja tylko wykonywałem rozkazy” i akceptacja wyroków..

smętek
smętek

Dokąd pisuary mają większość w sejmie i, co nie daj Panie, d.pa zostanie ponownie prezydentem, każdy kto bez ważnej potrzeby wydał nasze pieniądze, nie musi się bać żadnej odpowiedzialności karnej.