Poseł Porozumienia Gowina ostro przeciwko prezesowi Kaczyńskiemu i jego partii. „Nie jesteśmy niewolnikami PiS”

Poseł Porozumienia Gowina ostro przeciwko prezesowi Kaczyńskiemu i jego partii. „Nie jesteśmy niewolnikami PiS”

Michał Wypij (Porozumienie) w rozmowie z WP odniósł się do majowych wyborów. „Nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek z osiemnastu naszych parlamentarzystów, którzy znaleźli się w Sejmie dzięki prezesowi Gowinowi, w tak ważnym momencie zagłosował wbrew swojemu liderowi. Jesteśmy przeciwni wyborom w maju” – powiedział polityk, który zadeklarował tym samym, że zagłosuje przeciwko zorganizowaniu prezydenckiego głosowania w tym miesiącu.

 

Posłowie nie poprą głosowania w wyborach prezydenckich w maju, niezależnie od tego, w jakiej formie miałoby być ono przeprowadzone” – dodał parlamentarzysta.

Poseł Wypij uważany jest za najbliższego współpracownika Jarosława Gowina w Porozumieniu – jego opinia może odzwierciedlać stanowisko partyjnej większości. Rozmówca WP skomentował też opinię Kamila Bortniczuka (również Porozumienie), który powiedział, że wybory powinny odbyć się w maju i to… w formie tradycyjnej:

 

To jest opinia Kamila Bortniczuka. Bezpieczeństwo Polaków jest kwestią bezdyskusyjną, a żadne wybory tradycyjne w pandemii bezpieczne nie są. Poza tym Kamil później tłumaczył, że chodziło o wszystkich polityków, a nie tylko o naszą partię. (…) Nie zgadzamy. My swoje decyzje podejmujemy świadomie, odpowiedzialnie” – surowo ocenił prawicowy polityk.

Poseł, na zakończenie rozmowy z WP, skrytykował apel ministra Jacka Sasina (PiS), który poprosił polityków prawicy o wykazanie się lojalnością: „Widocznie inaczej z panem ministrem Sasinem definiujemy lojalność. Dla niektórych chyba granica między lojalnością a niewolnictwem jest bardzo cienka. My, jako Porozumienie, niewolnikami nie jesteśmy. Jesteśmy lojalni wobec Polaków”.

Porozumienie Gowina ma 18 posłów; ich głosy są w stanie powstrzymać wybory.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ShaqandrzejMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

„Nie jesteśmy niewolnikami?” od kiedy? Od dzisiaj czy od jutra? Bo przez ostatnie lata byliście całkowitymi niewolnikami. Niewolnikami do tego stopnia, że nawet zawodowi komentatorzy politycznie nie pamiętali nazwy waszej partii.
Jeśli duch wolności i buntu się w was przydupasach narodził to bardzo mnie to cieszy i gratuluję, ale jakoś mocno nie wierzę.

andrzej
andrzej

Z pełnym szacunkiem odnoszę się do każdego głosu rozsądku. Nie wypominajmy sobie teraz win gdy w grę wchodzi nasze życie, uczciwość i nadzieja na poskromienie zła

Shaq
Shaq

Hahaha! Wczoraj ten nie-niewolnik na trybunie sejmowej czcił Kaczyńskiego.
To chyba jest tak: przy przyjmowaniu do Porozumienia kandydaci w ankiecie odpowiadają na pytanie: w skali 1-10 do jakiego stopnia jesteś gotów najpierw udawać niezależnego, a potem publicznie podlizywać się Jarosławowi Kaczyńskiemu? Wypij napisał: 20