Poseł Porozumienia Sośnierz: „Przyjęty przez Szumowskiego model walki z koronawirusem jest najgorszym z możliwych”

Sośnierz ze Zjednoczonej Prawicy przyznaje, że rząd utracił kontrolę nad epidemią

„Przyjęty przez ministra Szumowskiego model walki, jeśli można to nazwać walką, z koronawirusem jest najgorszym z możliwych” – podsumował w TVN24 Andrzej Sośnierz, poseł Porozumienia Gowina. Sośnierz jest także lekarzem, w latach 2006-2007 był prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Według Sośnierza, luzowanie zarządzonych obostrzeń odbywa się „w najgorszym momencie”. – „Pozwoliliśmy sobie na najdroższy model, który będzie nas najwięcej kosztował, bo w tej chwili nie można wykazać, kiedy w końcu wygaśnie epidemia do takiego poziomu, że możliwe będzie bezpieczne odmrażanie” – stwierdził.

Zdaniem Sośnierza, ostatni wzrost liczby przypadków zakażeń koronawirusem na Śląsku „nie jest przypadkiem”. – „To można było przewidzieć. Tak będzie to wyglądało, tu i ówdzie będą wybuchały ogniska, bo my nie mamy w tej chwili żadnych racjonalnych podstaw, żeby luzować, a niestety poluzowaliśmy” – powiedział Sośnierz.

 

„Ale partia Prowizorka i Skandale robi swoje, bo chcą wykończyć społeczeństwo”; – „Szok! Jeden przyzwoity człowiek w obozie władzy, Andrzej Sośnierz krytykuje poczynania rządzących w kwestii koronawirusa, za mało testów, luzowanie obostrzeń bez żadnych racjonalnych przesłanek. Zwraca uwagę, że Śląsk to nie jest przypadek i będzie więcej takich ognisk wirusa”;

– „Jarek chyba się dziś zdenerwuje…” – komentowali internauci.

bt

Źródło: tvn24.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MareksmętekMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Oczywistym jest, że skąpienie testów podyktowane jest wyborami. Propaganda sukcesu za wszelką cenę. Oto popatrzcie, w Niemczech jest 150.000, u nas tylko 15.000. Jakże słuszna linia przewodniej siły narodu na czele ze Światłym Prezesem. Tylko, że Niemcy, ku..wa, zaczynają wygaszać epidemię, a u nas hula na całego. Weźmy rzecz statystycznie – Niemców jest 80 milionów, Polaków 40 milionów. Przyjąć by zatem należało, że osób zakażonych jest u nas 75.000. Chyba nie jesteśmy bardziej odporni na to świństwo, niż oni. A tu kłamie się nam w żywe oczy, że jest „tylko” 15.000. Ach, zapomniałem. Modły rydzyka odganiają zarazę. I te święte… Czytaj więcej »

smętek
smętek

Nie tylko krzyże i modły grzybka ale wzniesione ku niebiosom oczy MZ, który opiece Matki Boskiej zawierzył, czas temu jakiś, polską służbę zdrowia.

Marek
Marek

Proszę nie nazywać tego posła gowina „przyzwoitym człowiekiem”. Nie dajcie się znowu nabrać na „normalnego” „inteligentnego” prawicowca. Przypominam, że tak samo wielu myślało o szumowskim, o ministrze „eksperymencie” kaczyńskiego. Znowu powtarzacie te same błędy.
Jeśli taki przyzwoity to czemu głosował za wyborami kopertowymi?
Jeśli taki przyzwoity to czemu w porozumieniu z innymi „przyzwoitymi” nie zmienią ministra zdrowia?
itp. itd.
To nie przyzwoity poseł, to gracz zdolniejszy od przeciętnego pisowca, a to nic takiego wybitnego nie jest, gdy ktoś jest zdolniejszy od fanatyka-zombie.