Poseł walczy o 500 Plus od momentu poczęcia swojej córki

„500+” na dziecko od chwili poczęcia? „Paniom w ZUS opadły szczęki”

Nie tak dawno, poseł Lewicy Marek Rutka złożył wniosek o przyznanie mu 500 Plus za okres 9 miesięcy, gdy jego córka byłą jeszcze w fazie poczęcia i rozwoju w łonie matki.

Polityk uznał, że jeśli TK twierdzi, iż „Życie ludzkie, byt człowieka zaczyna się od chwili poczęcia; nawet jeżeli w pewnej fazie rozwoju życie człowieka zależy od życia matki, od organizmu matki, dziecko poczęte nie może być traktowane jedynie jako fragment organizmu matki – jest bytem, podmiotem odrębnym wobec matki” to w tej sytuacji „Jeśli polskie państwo uznało, że embrion w łonie matki to „dziecko poczęte”, a świadczenie 500 plus jest dla dzieci do 18. roku życia, to chyba logiczne, że należy się wyrównanie za dziewięć miesięcy ciąży”.

No i doczekał się pan Rutka odpowiedzi, a w niej, „Prezydent Miasta Gdyni wzywa pana do uzupełnienia braków formalnych„.

Musi złożyć swój wniosek na odpowiednim formularzu, oraz że w przypadku ujawnienia nowych okoliczności, „może zaistnieć konieczność przedłożenia innych dokumentów lub złożenia dodatkowych wyjaśnień”.

Poseł Rutka nie odpuści. „Oczywiście uzupełnię braki formalne i złożę wniosek jeszcze raz. To rzecz jasna taka gra na czas. Urzędnicy po prostu zastanawiają się, co zrobić z takimi wnioskami”.

Powodzenia!

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments