Posła droga przez mękę: „Proponuję spróbować się utrzymać w Warszawie za 6,5 tys. zł na rękę i dietę 2,5 tys. zł”

Poseł Kulasek bije się w piersi

Kolejny polityk, tym razem świeżo upieczony poseł Marcin Kulasek z Olsztyna (sekretarz generalny SLD) pokazał jak mocno oderwany jest od polskich realiów życia codziennego. W rozmowie z Jakubem Szczepańskim z portalu Interia na temat poziomu życia w hotelu sejmowym powiedział szczerze: „Proponuję spróbować się utrzymać w Warszawie za 6,5 tys. zł na rękę i dietę 2,5 tys. zł”.

 

Utyskiwał, że w pokoju jest ciasno, że meble pamiętają czasy Gierka, a do tego nie ma kuchni. To oznacza, że w hotelu poseł może sobie najwyżej zrobić herbatę, a poza tym musi stołować się na mieście. I tak dochodzi do narzekań na poselskie zarobki.

„To są wszystko koszty. Gdybym chciał sobie zrobić śniadanie, to mam to utrudnione. Nie mogę sobie ani podgrzać parówki, ani usmażyć jajecznicy, bo nie ma gdzie.”

 

Na jego wypowiedź błyskawicznie zareagowali użytkownicy mediów społecznościowych. – „Mam 1160 pln emerytury…zapraszam na herbatkę…opowiem jak się żyje za takie pieniądze..”; – „Proszę się utrzymać za 1600 zł brutto plus zasiłek pielęgnacyjny 215,84 zł netto , bedąc osobą niepełnosprawną całkowicie niezdolną do pracy . Tyle w temacie Panie Pośle , mogę Panu tylko współczuć za tak niskie uposarzenie ? Proszę podać inne przywileje jako poseł?”; – „Podpowiem panu posłu, niech robi tak jak tysiące ludzi w korpo – słoiki z domu na obiad, kanapki lub parówki na śniadanie. Wszystko można zrobić w mikrowafce za kilkaset złotych. U nas są nawet typy, co gotują jajka w czajniku elektrycznym.” – czytamy m.in.w gorzkich komentarzach.

„Widzę nić porozumienia z premierem Gowinem” – trafnie zauważył Jan Śpiewak, nawiązując do słynnej wypowiedzi wicepremiera o tym, że nie starczało mu do pierwszego.

Marcin Kulasek był jedynką na olsztyńskiej liście Lewicy w ostatnich wyborach parlamentarnych. Jest doktorem nauk rolniczych, specjalizuje się w zakresie technologii żywności.

/p/

Źródło: Interia

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
NihilChermesMaciek123454321Rafał PGoool Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
vint
vint

Pomimo tego, że jego wypowiedź jest irytująca, to przez przypadek ma on w pewnym sensie rację! Ceny w stolicy (i ogólnie w Wolsce) są często wyższe niż w wielu krajach Europy Zachodniej. Polecam porównać ceny tych samych towarów oferowanych w drogerii na „r” w Niemczech i w Wolsce. Można się przerazić. Tylko że chłop powinien teraz wziąć się do roboty i zadbać o to, aby ukrócić ten rozbuchany kapitalizm (w końcu reprezentuje lewą strpnę sceny politycznej…). On ma do dyspozycji parę tysięcy złotych miesięcznie tylko dla siebie. Dla wieeeelu ludzi jest to kwota nie do osiągnięca uczciwą pracą, a w… Czytaj więcej »

Goool
Goool

Kolejny inteligent z SLD. Nic, co czerwone, mądre nie będzie.

Maciek123454321
Maciek123454321

Proponuję olać tego trolla.

Chermes
Chermes

No toś dowalił sędziom TK, tow. Piotrowiczowi i tow. Krysze Sałatkożernej… 🙂

Rafał P
Rafał P

Proponuję panie pośle dzielić mieszkanko z innym posłem, np. Gowinem. Wtedy przynajmniej będziecie mogli ZWIĄZAĆ KONIEC Z KOŃCEM.

Maciek123454321
Maciek123454321

Jak widać, nie tylko Gowinowi się wypsło. Pani Bieńkowskiej ongiś też się wypsło, i pani prof. Gersdorf też. Proponuję wszystkim politykom nie wypowiadać się na temat kosztów utrzymania w Warszawie. Po co się głupio podkładać?

Chermes
Chermes

Nie rozumiem więc dlaczego startował w wyborach? Przecież mógł spokojnie zarabiać krocie, na przykład pracując „na kasie” w Biedronce albo Żabce, w swoim rodzinnym Olsztynie.
No, ale istnieje też inne, proste rozwiązanie tej sytuacji:
– Przenieść stolicę, wraz ze wszystkimi instytucjami, z Warszawy do Krakowa i wówczas poseł Kulasek (nie mylić z szeregowym posłem Jarosławem) będzie mógł sobie tanio wynająć luksusowy pokoik u Banasia.

Nihil
Nihil

To kolejny obraz tego czego oczekują politykerzy w tym kraju. To sygnał że goowno ich obchodzi służba (za dobre pieniądze) dla kraju. Jak się wejdzie na stołek, dajcie luksusy…. Przejdź do pisdzielców, mów ich językiem, tam się ustawiasz… Tfu