Posłanka Krynicka w „życiowej formie” (film)

Posłanka Krynicka w "życiowej formie"

Posłanka PiS Bernadeta Krynicka zaliczyła wizerunkową klapę podczas uroczystości związanych z 80. rocznicą obrony odcinka Wizna. W niedzielę 8 września uczestniczyli w nich m.in. minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, lokalne władze, a także działacze Stowarzyszenia „Wizna 1939”. Miejsce nie bez powodu nazywa się „Polskimi Termopilami”, ponieważ między 7 a 10 września 1939 roku zaledwie kilkuset Polaków broniło rejonu Wizny i Strękowej Góry, na który nacierało około 40 tys. Niemców.

 

Krynicka, pochodząca, co ciekawe, z leżącej nieopodal Wizny Łomży, miała podczas uroczystości spore problemy z poprawnym wysławianiem się. Wszystko wyłapały kamery TVN24. Trudno powiedzieć, czy przeważyła trema, czy raczej wyszedł na jaw kompletny brak przygotowania do rocznicowego wydarzenia. Najwyraźniej parlamentarzystka widziała treść mowy po raz pierwszy. Efekt?

Zaczęło się od „generania”, zamiast „generała”, ale tutaj posłanka Krynicka szybko zareagowała i się poprawiła. – Szanowni mieszkańcy ziemi wiźnieńskiej – przekręciła nazwę znanych sobie dobrze okolic. Na koniec „wprowadziła” zebranych do „panteneu” zamiast „panteonu” bohaterów, czytając: „Weszliście do panteneu, panteonu, polskich bohaterów”.

 

Po emisji materiału w „Szkle kontaktowym” do sprawy odniosła się na Twitterze sama Krynicka, pisząc: Totalnym hejterom przypomnę wypowiedzi ministra Rostowskiego, który mówił m.in. o „piniondzach”, których nie ma, mieszkaniu w „Bydgoszczu”. Nie dziękujcie, używajcie sobie do woli. A może drzazgę widzicie tylko w oczach przeciwników politycznych?

Cokolwiek sprawiło, że posłanka nie potrafiła poprawnie przeczytać kilku zdań z trzymanego w dłoni tabletu, nie jest to przypadek.

mpm

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Rafał PMariaPolka gorszego sortuZwinkaJanina Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
yogi
yogi

Czego oczekiwać po tej pani, ręki podnosić do głosowania i naciśnięcia guzika podczas głosowania każdego nauczysz.

erwinek
erwinek

A może zapomnieli jej włączyć tablet i musiała improwizować z ……….. no właśnie jak nazwać to co ta pani nosi na karku

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

I dlatego odcięła się „drzazgą w oczach przeciwników”, bo źdźbło to za trudne słowo.

Janina
Janina

Boże, kto tę niemotę wybrał do sejmu ?! I co ? Dumni jesteście ze swojej reprezentantki ? Jak znam życie, to ciemnota dalej będzie na nią głosować. ALE WSTYD !

Zwinka
Zwinka

A i owszem, Suweren jest dumny. Jak najbardziej. To krew z jego krwi, kość z kości, cycki z cycków.

Maria
Maria

Właśnie z takiej ciemnoty składa się elektorat PiS.
I dlatego zrobiono reformę edukacji, żeby dzieci / młodzież uczynić durnymi spolegliwymi członkami polskiego społeczeństwa

Rafał P
Rafał P

Ona na pewno trafi do polskiego „panteneu” nieudaczników.