Posłanka Lewicy o masakrze chrześcijan. „Po co Kościół katolicki się tam wpakował”

Posłanka Lewicy o masakrze chrześcijan. „Po co Kościół katolicki się tam wpakował”

W internecie pojawiły się informacje o bestialskim morderstwie 750 chrześcijan w Etiopii. Doniesienia te w skandaliczny sposób skomentowała posłanka Lewicy Małgorzata Prokop-Paczkowska, która zamieściła na Facebooku taki komentarz:

A po co kościół katolicki się tam wpakował?” – napisała parlamentarzystka. „Dlaczego nie uszanował miejscowych wierzeń” (zachowano oryg. pisownię).

 

Wpis nie tylko szokuje ze względu na jego wydźwięk, ale również, dlatego że w Etiopii chrześcijaństwo jest wyznaniem państwowym od czasów starożytnych. Dodatkowo, etiopskie chrześcijaństwo nie ma nic wspólnego z katolicyzmem, gdyż jest wyznaniem niewatykańskim, przedchalcedońskim i autokefalicznym.

Za opinię Prokop-Paczkowskiej przeprosiła już sama Lewica.

„Opinie zawarte w komentarzach w żadnym stopniu nie odzwierciedlają naszych poglądów. Lewica zdecydowanie potępia wszelkie akty dyskryminacji chrześcijan i przemocy na tle religijnym oraz etnicznym” – podali przedstawiciele partii.

 

Również sama Prokop-Paczkowska, pod wpływem krytyki, przeprosiła:

Bardzo przepraszam za komentarze na portalu Facebook, które zamieściłam w związku z informacją o tragedii w Aksum. Moja intencją nie było nikogo skrzywdzić czy obrazić, jednocześnie zdaję sobie sprawę, że było to przekroczenie granicy. Czasami palce na klawiaturze wyprzedzają refleksję”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Pomimo przeprosin, zgłoszenie sprawy do prokuratury i do Komisji Etyki zapowiedział parlamentarzysta Robert Winnicki z Konfederacji.

/nt/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
23 stycznia 2021 10:48

Czyli nie dość, że chamka, to jeszcze nieuk.

Tom
Tom
23 stycznia 2021 14:48
Reply to  Zbyszek

Nie, to sławna lewicowa wrażliwość.

Lehoo
Lehoo
23 stycznia 2021 10:50

A to wszystko z niewiedzy pomieszanej z głupotą.

Marek
Marek
23 stycznia 2021 16:19
Reply to  Lehoo

Przecież niewiedza pomieszana z głupotą to podstawa działania państwa Polskiego i Polaków w ogóle, więc ona tylko dostosowała się do pisowski i katolickich realiów. O co ten hałas to nie rozumiem.

Goool
Goool
24 stycznia 2021 23:26
Reply to  Marek

Głupiś.

Rafapon
Rafapon
23 stycznia 2021 17:14

No bo p-osły to osły. Bez względu na partię. Nawet jeśli kiedykolwiek coś słyszała o kościele koptyjskim, to na pewno nie skojarzyła go z Etiopią. A gdyby trochę poczytała, to by wiedziała, że Etiopia po Gruzji i Armenii jest najstarszym państwem chrześcijańskim na świecie.

jerzy
jerzy
24 stycznia 2021 10:19

Niech kościół kk opowie o swojej roli w masakrze a raczej ludobójstwie w RUANDZIE ? Co wyrabiali jego przedstawiciele

Last edited 5 miesięcy temu by jerzy
spitwajer
spitwajer
24 stycznia 2021 15:41

duży minus za tą wypowiedź dla całej Lewicy szkoda jeszcze kilka i będą pod kreską w znaczeniu nie dostaną się do parlamentu najpierw myśleć później pisać.

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
24 stycznia 2021 23:01

Niedouczona poślica nie skojarzyła, że Koptowie, to przedchrześcijańskie wyznanie judaistyczne, eksterminowane przez islamistów. W cywilizowanej Europie, eksterminacja Żydów zdarzyła się raptem 80 lat temu.
Homo (ledwo) Sapiens w oryginalnej, afrykańskiej odmianie ciemnoskórej – nie jest gatunkiem zagrożonym. Wręcz odwrotnie – zagraża swojemu środowisku. Przez setki tysięcy lat kolejne fale migrowały na północ. W zmiennym klimacie migranci tracili ciemny pigment, za to zyskiwali umiejętności i gromadzili wiedzę, bez których nie mogli by przetrwać.
Zaś w Afryce obfitość pożywienia i gorący klimat – nie skłaniały do takich starań. Nastąpiła eksplozja demograficzna. Zasobów nie przybywało. Z północy, a teraz z pracowitej Azji importowano gotowe jedzenie, potrzebne sprzęty, ciuchy oraz broń i amunicję. Zaimportowano też dwie najbardziej agresywne religie – chrześcijaństwo oraz islam – powstałe w północnej Afryce. Bogactwa naturalne były walutą. Wybuchają wojny religijne, zapomniane w Europie. Co z tym robić? Może zamiast wysyłać siły pokojowe – sprzedać im broń i amunicję i niech robią co chcą – czyli mordują się wzajemnie.
Ja nigdy w życiu nie dam złamanego grosza na „terapeutyczną żywność dla głodujących małych murzynków.” Przyczyna głodu? Instynkt przetrwania, gatunku, nie blokowany przez cywilizację. Setki milionów murzyńskich kobiet rodzą kolejne dzieci, aż do utraty płodności. A od zapewnienia żywności są ONZ, misje humanitarne i misjonarze religijni, hodujący baranki boże. Ja się nie dołożę.