Posłanka Lewicy powiadomiła prokuraturę ws. arcybiskupów i prymasa

Posłanka Lewicy powiadomiła prokuraturę ws. arcybiskupów i prymasa

Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus złożyła do prokuratury zawiadomienie ws. abp. Sławoja Leszka Głodzia, abp. Andrzeja Dzięgo i prymasa Wojciecha Polaka – wszyscy oni, zdaniem parlamentarzystki, są współodpowiedzialni za bezkarność podejrzewanego o przestępstwa pedofilskie ks. Andrzeja Dymera ze Szczecina.

 

Jak słyszę kolejne słowa kolejnego biskupa czy prymasa Polaka, że ktoś ‘ubolewa nad tym, co się wydarzyło, że jest mu smutno, że przecież nie powinno być to tak zrobione’, to robi mi się niedobrze” – powiedziała polityczka.

Dodała, że osoby odpowiedzialne za bezkarność ks. Dymera, muszą zostać ukarane. Sprawa jest o tyle ważna, ponieważ, jej zdaniem, w niedługim czasie mogą się ujawnić kolejne osoby skrzywdzone w młodości przez kontrowersyjnego kapłana.

 

To jednak nie wszystko. Scheuring-Wielgus zapytana o to, czy wspomniani arcybiskupi powinni ustąpić, powiedziała, że za krycie pedofilów w sutannach jest współwinna część ze 130 biskupów z terenu naszego państwa.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Jej zdaniem możliwe jest, że papież Franciszek zdymisjonuje cały episkopat. Wcześniej taka sytuacja miała miejsce w przypadku targanego aferami Chile.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dekolt
Dekolt
19 lutego 2021 18:29

Przecież każdy ma pokusy… obleśne czarne pasożyty

Celia
Celia
20 lutego 2021 10:34

Próbować trzeba. Wiadomo, że żaden pajac w kolorowym szlafroku przed sądem za pisu nie stanie, ale przynajmniej opinia publiczna się dowie, że biskup krył zboczeńca, w prokurator biskupa. Może w końcu do kogoś coś dotrze.