Posłanka Lewicy tłumaczy wspólne rozmowy z PiS

Posłanka Lewicy tłumaczy wspólne rozmowy z PiS

Gościem „Porannej rozmowy” w radiu RMF FM była posłanka Lewicy, Maria Żukowska, która odniosła się do krytyki jej ugrupowania, jaka pojawiła się po wspólnych rozmowach Lewicy z partią rządzącą w sprawie Krajowego Planu Odbudowy. Posłanka stwierdziła, że ataki na Lewicę są bezpodstawne i ani ona, ani jej koledzy nie czują się zdrajcami. „Zdradą Polski, zdradą racji stanu byłoby odrzucenie planu Marshalla XXI wieku, 250 mld złotych dla Polski. Nasze dzieci, nasze wnuki, nasze prawnuki pytałyby potem: dlaczego?” – mówiła Żukowska.

 

Posłanka  zdaje się nie widzieć rysy także w fakcie, że jeszcze niedawno liderzy Lewicy określali polityków PiS, jako „oszustów i szulerów, z którymi się nie siada do stołu.” Żukowska wyjaśniła, że jej partia nie rozmawiałaby z PiS-em, gdyby chodziło  na przykład o kwestie zmiany rządu. „Rozmawialiśmy o tym, jak poprawić Krajowy Plan Odbudowy, który zatwierdza Komisja Europejska. Komisji Europejskiej nie uważamy za szulera ani oszusta.” – argumentowała posłanka, skarżąc się jednocześnie na brak zrozumienia co do kroków Lewicy ze strony Strajku Kobiet. „Strajk Kobiet traktuje nas gorzej, niż traktuje samo Prawo i Sprawiedliwość. a przecież wspólnie ze Strajkiem Kobiet broniliśmy Konstytucji.”

W dalszej części rozmowy posłanka została zapytana dlaczego jej ugrupowanie nie poparło idei Koalicji 276. „Ogłoszono jakąś koalicję bez uzgodnienia z potencjalnymi uczestnikami tej koalicji. Tak że naprawdę żyjemy w świecie matriksu politycznego. Jeżeli jedna partia uważa, że jakoś wygląda świat, ale nie uzgodniła tego z innymi ugrupowaniami – i my mamy trochę inne na to spojrzenie.” – mówiła posłanka.

 

Żukowska skomentowała także swoje ostre wpisy na Twitterze, w tym ten odnoszący się do marszałek Kidawy-Błońskiej („albo się jest polityczką i bierze udział w polityce jako podmiot, albo jest się łajzą”), za który jak zapewnia publicznie przeprosiła. „Bywam, niestety, czasami za ostra w osądach, za ostra może w wypowiedziach. Ale też oczywiście nic mnie nie kosztuje przeprosić. Nie zmieniam oceny politycznej. Ocena polityczna odnosi się… tym bardziej właśnie po roku, w obecnej sytuacji: albo jest się aktorem aktywnym na arenie politycznej i ma się sprawczość, albo jest się łajzą” – komentowała Żukowska.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Wb

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
29 kwietnia 2021 15:56

Samozadowolenie i optymizm Lewicy przypomina mi samozadowolenie i optymizm młodego, bogatego panicza, który usiadł do karcianego stolika z szulerami, bo obiecali mu, że wygra od nich duuużo pieniędzy.

daroo
daroo
29 kwietnia 2021 18:15

Moja mama zawsze mi mówiła że tłumaczą się tylko ci którzy czują się winni 😐

Darka
Darka
29 kwietnia 2021 18:37

W imię partykularnych interesów Lewica poszła na współpracę z PiS. Może teraz to tłumaczyć jak chce. Mnie już nie przekona. Napluła polskim kobietom w twarz. Jaką oni (Zandberg, Czarzasty i Biedroń) mają wiarygodność??? Żadną. Stanęli w jednym szeregu z tymi, którzy określają mnie – drugim sortem, odmawiają mi patriotyzmu, stwierdzają, że nie jestem prawdziwą Polką. Lewica sprzedała się za bezcen, nie zawalczyli choćby o RPO, nie zawalczyła o NIC. Są żałośni i mojego głosu w nadchodzących wyborach (o ile jeszcze będą jakieś wybory) lewica nie dostanie. Sami chcieli

Krzysiek
Krzysiek
29 kwietnia 2021 22:07

Miała być Nowa Lewica.
I jest. A, że tańczy jak Jarosław Putin zagra…
Nowa Lewica, a sentyment pozostał.

Andre
Andre
29 kwietnia 2021 22:14

Ale ponoć wynegocjowali że Kaczyński będzie maszerował na Marszu Równości z tęczową flagą , a Biedroń w rewanżu wybierze się na Marsz Niepodległści z falangą na sztandarze

erwinek
erwinek
30 kwietnia 2021 07:32

Dogadują się jak komunista z komunistą. I w lewicy i w pisie są przecież byli członkowie PZPR. więc z porozumieniem się nie mają problemu.

Marek
Marek
30 kwietnia 2021 09:01

Zdradą jest współpraca z PiS! A czy będą pieniądze z „…planu Marshalla XXI w….” nie zależy od Lewicy ale decyzji TK . Może Lewica miała dobre chęci. Ale zapomniała że najważniejsze dla przyszłości Polski w UE nie są pieniądze z planu a decyzja marionetkowego TK w sprawie możliwości zadawania pytań prejudycjalnych i zgodności traktatów akcesyjnych z Konstytucją. Gdy Decyzje TK będą negatywne to i żadnych pieniędzy z UE nie będzie, nie będzie Polski w UE. Dlatego trzeba robić wszystko aby rząd PiS upadł, a Lewica chętnie podaje mu rękę. Za chwilę Lewica może obudzić się z przysłowiową ręka w nocniku. Ale o tym już wkrótce się dowiemy.

jurek
jurek
30 kwietnia 2021 09:18

Rozbili jedność opozycji parlamentarnej. Żadne tłumaczenia tego nie zniwelują.

Jerzy
Jerzy
30 kwietnia 2021 09:42

Komuna ręka w rękę z katokomuną.Tak naprawdę niewiele się różnią.Są jak dwa końce podkowy,niby daleko,a blisko.

HENRYK
HENRYK
30 kwietnia 2021 18:43

TU NICZEGO USPRAWIEDLIWIĆ SIĘ NIE DA ZŁAMANO KARDYNALNĄ ZASADĘ … Z MOREDRCAMI (BARBARY BLIDY) NIE ZASIADA SIĘ DO STOŁU.

druh Marek
druh Marek
30 kwietnia 2021 21:21

Maria Żukowska nadaje się do Polityki, jak Sasin do baletu,Macierewicz do badania katastrof lotniczych a Kaczyński do rajdów samochodowych.