Posłanka PiS chce wprowadzenia paragonów… ze szczegółowym składem produktów

Posłanka PiS chce wprowadzenia paragonów… ze szczegółowym składem produktów

Trzeba naprawdę nie mieć większych problemów, by wpaść na pomysł, na jaki zdobyła się posłanka PiS Iwona Arent. Zaproponowała wprowadzenie obowiązkowego zamieszczania na paragonach sklepowych składu produktów spożywczych sprzedawanych na wagę.

Początkowo obowiązek miałby dotyczyć jedynie dużych marketów. Mimo sprzeciwu i krytycznych uwag Polskiej Izby Handlu parlamentarzystka PiS przekonuje w swojej interpelacji wysłanej do Ministerstwa Zdrowia, że pytania klientów o dokładny skład produktów bez opakowania  „nierzadko wywołują irytację ekspedientów, a także innych osób oczekujących w kolejce”.

Posłanka Arent brnie dalej i uważa, że rozwiązaniem tego „problemu” mógłby być obowiązek „drukowania przy zapłacie za zakupy, na paragonie dodatkowym, składu produktu spożywczego kupowanego na wagę bez oryginalnego opakowania”.

Dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu Maciej Ptaszyński przekonuje, że wdrożenie tego pomysłu jest niemożliwe w przypadku małych sklepów. Posłanka nie przedstawiła żadnego pomysłu na to, kto miałby zajmować się wpisywaniem dodatkowych danych do systemu komputerowego. Zupełnie nie bierze pod uwagę tego, jak dalece paragony by się wydłużyły, nawet gdyby skład produktów drukowany był na nich niewielką czcionką.
(Źródło: se.pl)

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
ZwinkaarekNarksmętektadzio Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Co który poseł -oseł z Piś-u chce zaistnieć w przestrzeni publicznej, od razu się okazuje, że idiota. (lub idiotka). Chwalebny wyjątek, który niestety potwierdza regułę, to Łukasz Rzepecki.

jacek
jacek

Niezły odjazd…
Chyba żadna kasa fiskalna nie jest gotowa do drukowania takich elaboratów… które będzie trzeba gdzieś przechowywać (markety będą musiały najmować kolejne furgony do ich transportu do archiwum). A najlepsze jest to, że Pani wnioskodawca wyobraża sobie, że klienci będą sobie z nich dowiadywać się składu. Już widzę te zatory przy kasach, a trzeba dodać że ew. zwroty też będą wymagały druku odpowiedniego paragonu zwrotnego czy ew. nowego paragonu, już bez zwróconych towarów.

tadzio
tadzio

Proponuję zimny kompres w miejscu,gdzie normalni ludzie mają mózg!!!!

smętek
smętek

To coś, nazywane posłanką, opłacane przez nas, robi zakupy i ma wyobrażenie jak wygląda paragon? Proszę Państwa, przestańmy na tej stronie zajmować się osobnikami inteligentnymi inaczej.

Nark
Nark

No tak tyle lasów wycinają, że można sobie pozwolić na marnotrawstwo papierowe

jacek
jacek

Czyżbyś był na tropie beneficjentów?

arek
arek

PiS to stan umysłu

Zwinka
Zwinka

Dajcie spokój. Kobita też chciała sobie zasłużyć na uwagę Tego, Którego Imienia Wymieniać Nie Wolno, no i palnęła, jak wróbel o parapet.