Posłanka PiS: „Nie można medykalizować starości” – „To czy prezes Kaczyński nie powinien zrezygnować z operacji kolan?”

Posłanka PiS: „Nie można medykalizować starości” – „To czy prezes Kaczyński nie powinien zrezygnować z operacji kolan?”

„Prof. Józefa Hrynkiewicz: starość nie jest chorobą, jest etapem ludzkiego życia. Nie można medykalizować starości, większą wagę powinniśmy przywiązywać do tych usług, które niekoniecznie związane są z medycyną” – zacytowało na Twitterze wypowiedź posłanki PiS Polskie Radio 24. – „Jeżeli nie można medykalizować starości, to czy prezes Kaczyński nie powinien zrezygnować z operacji kolan?” – zapytał w związku z tym Bartosz Wieliński z „Gazety Wyborczej”.

 

Ta niesłychana wypowiedź posłanki PiS brzmi jeszcze bardziej zadziwiająco w kontekście przypadającego dziś Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Został ustanowiony przez ONZ w 1990 r. i ma być okazją do propagowania postulatów mających na celu poprawę sytuacji seniorów, m.in. zapewnienia im odpowiedniej opieki zdrowotnej.

„Bezczelne stwierdzenie w momencie, gdy zapisy do lekarza są już na lata; w szpitalach tłok; wiele leków onkologicznych nie obejmuje refundacja; personel medyczny zarabia grosze; produkty i usługi drożeją; a młodzi i zdolni wyjeżdżają leczyć za granicę”; – „Stąd propozycja PiS dla seniorów: lekarstw i lekarzy nie ma, są kolejki do lekarzy i darmowe bilety na Pietrzaka”; – „Czyli na starość ludzie powinni się modlić, a nie leczyć”; – „Mój dziadek nie doczekał się operacji na zaćmę. Miał czekać 2 lata, zmarło mu się mniej więcej w połowie. W związku z powyższym, chciałbym zadedykować pani posłance szczere (staropolskie): nie pie***ol” – komentowali internauci.

 

Nie po raz pierwszy Józefa Hrynkiewicz szokuje swoimi wypowiedziami. Przypomnijmy jej „Niech jadą” rzucone młodym rezydentom, o czym pisaliśmy w artykule „Posłanka PiS radzi protestującym lekarzom, by… wyemigrowali”.

Dodajmy, że Hrynkiewicz po raz kolejny kandyduje do Sejmu z listy PiS w Rzeszowie. Jest socjologiem i ma… 74 lata.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

15
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
tomaszManiaKazimieraZwinkaMaria Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszard
Ryszard

Gdzie Platforma?! Dlaczego nie nagłaśnia stale i wciąż tych niesłychanych słów? Dlaczego nie krzyczą o „zbędnym (zdaniem rządu PiS) bilansie zdrowia seniorów, bo „spowoduje on nadwykrywalność chorób”? A druga strona miesza z błotem posłankę Muchę, która proponowała (i słusznie!) symboliczną opłatę za wizyty u lekarza. I ten Kaczor, który bezradnie mówi o 3 kadencjach, żeby poprawić sytuację w lecznictwie!

Zołza
Zołza

Suwerenowi takie i podobne głosy nie przeszkadzają. Albo nie wie, co to jest medykalizacja, albo też po pięćdziesiątce przestanie się medykalizować. Chwała pani profesor za oświecenie.

Zwinka
Zwinka

Oni codziennie wygadują takie farmazony, bo chodzi o to, żeby ganiać za nimi, jak pies za śladem zapachowym, a tymczasem Banaś / KNF / KRS /KASTA / dwie wieże / gdzie jest wrak ? / itd…
Ta kobiecina jest po prostu głupia, jak kilo gwoździ i tyle.

Mania
Mania

To prawda! Trzeba o tym mówić, a nawet krzyczeć głośno, gdzie się tylko da! Nie tylko w internecie! Kaczy, starszy elektorat raczej z neta nie korzysta! Wiem, co piszę, bo sama jestem długoletnią emerytką i obracam się w tym gronie!

Jantar
Jantar

To już teraz wiem, dlaczego moja babcia, lat 102,5, przez prawie 4 ostatnie lata swojego życia, od objęcia rządów przez PiS dostawała leki płatne 100%, zamiast na 30% jak przed 2015 r. I na receptach zaznaczone „S”, czyli Senior! A Szydło na koniec 2015 r. wprowadziła program „darmowych leków dla seniorów 75+”. A tak przy okazji, dziś w TVN24 mówili, że szpital w Zakopanem nie przyjmuje kobiet na porodówkę, bo oddział został zamknięty. Kobiety tuż przed porodem odsyłane są do innych szpitali do innych miast. Tak PiS zadbał o zdrowie Polaków. Kaczyński chce, żeby kobiety rodziły po co najmniej 3-4… Czytaj więcej »

Zołza
Zołza

Darmowe leki dla seniorów już były, za tzw. komuny. Słowo daję. Kto nie wierzy, niech sprawdzi.

Paweł
Paweł

Zakamuflowana opcja eutanazji

julia734
julia734

Pani profesor, mam nadzieję, że nie będą medykalizacja paninej starości, tylko dostanie pani wsparcie od życzliwej opiekunki społecznej. A na bóle kręgosłupa, astmę,jaskrę czy zaćmę wystarczy wspólna modlitwa w kościele .

Waldemar
Waldemar

Dwa nowe terminy dotyczące sztuki medycznej, prosto z pisosłownika: „medykalizowanie” i „nadwykrywalność”. Absolutna świerzynka, godna uwagi starszych (a jest ich ponoć sporo) wyborców PiS.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

„większą wagę powinniśmy przywiązywać do tych usług, które niekoniecznie związane są z medycyną”
Dlatego też Ministerstwo Zdrowia zamówi w kościele katolickim odprawianie codziennych mszy za zdrowie seniorów. I przekaże na ten cel kolejny milion złotych.

Jantar
Jantar

Milion złotych dla Episkopatu i z 10 milionów dla Rydzyka na realizację tych celów.

Maria
Maria

Skąd oni biorą takie postacie, wredne, samolubne, a mogę się założyć, że wszyscy to gorliwi katolicy?

Tylko patrzeć jak zaraz po wyborach utworzone zostaną getta gdzie dogorywać będą starcy i może tez niepełnosprawni, bo jedni i drudzy to obciążenie dla „Prawego i Sprawiedliwego” państwa. Po co dawać darmozjadom jakieś 13. emerytury, czy 500 złotową jałmużnę ? Niech zdychają!!!

Jantar
Jantar

W wywiadzie w 2016 r. prezes Kaczyński zapowiadał utworzenie „domów opieki dla seniorów na prowincji”, bo już „sam widok starych ludzi w parkach i wśród bliskich zdecydowanie bardzo źle wpływa na psychikę dzieci i młodzieży”. Zapowiadał, że wszyscy seniorzy będą w tych domach umieszczani. Także pod pretekstem opieki medycznej nad seniorami. A co się w takich domach opieki dzieje to już legendy chodzą. Rzadko w którym personel zajmuje się seniorami z należytym szacunkiem i zaangażowaniem – przeważnie personel znęca się nad seniorami. Nie muszę chyba przypominać, że rozwiązanie wzięte żywcem od Hitlera.

Kazimiera
Kazimiera

Jak zobaczycie tę kobietę pod gabinetem, to macie moralne prawo odmówić jej przyjęcia, aby poczuła realizację swoich poglądów.

tomasz
tomasz

następna pisdniednieta co przeterminowane leki łyka