Posłanka klubu parlamentarnego PiS twierdzi, że kierownictwo partii szykuje na nią ataki

Posłanka PiS twierdzi, że kierownictwo partii szykuje na nią ataki

TVN 24 przygotował materiał na temat wielkich podziałów w Zjednoczonej Prawicy. Symbolem pogłębiającego się rozłamu w tym ugrupowaniu są wybory w Rzeszowie. PiS wystawił tam kandydaturę Ewy Leniart. Jednocześnie jednak do wyborów wystartował Marcin Warchoł, polityk Solidarnej Polski, który został też poparty przez m.in. Porozumienie Jarosława Gowina i ex-prezydenta miasta Tadeusza Ferenca.

 

Taktyczne poparcie Porozumienia dla kandydata Solidarnej Polski wiąże się oczywiście z rosnącymi napięciami wewnątrz Zjednoczonej Prawicy.

Jarosław Gowin ogłosił przeprowadzenie ofensywy programową, która jest oceniana przez jego „sojuszników” z PiS jako niezbyt znacząca i mogąca stanowić ewentualny dodatek do budowanego przez obóz Mateusza Morawieckiego „Nowego Ładu”.

Rozłam w Zjednoczonej Prawicy nie dotyczy już tylko tarć pomiędzy poszczególnymi partiami, ale nawet samego ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego, czego przykładem jest ostatnia działalność posłanki Anny Marii Sierakowskiej.

 

Parlamentarzystka głośno sprzeciwia się m.in. wygaszaniu kopalń, wprowadzaniu paszportów covidowych oraz wprowadzaniu ponownych obostrzeń sanitarnych.

Nic więc dziwnego, że ma ona prawo obawiać się kierownictwa partii.

„Doszły mnie słuchy, że to co robię i mówię ostatnio, bardzo nie podoba się kierownictwu partii. Uprzedzono mnie, że mogę się spodziewać niewybrednych ataków na mnie. No cóż, czekam i otwieram popcorn” – napisała na Twitterze.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Czy w najbliższym czasie dojdzie do dalszej dezintegracji Zjednoczonej Prawicy? Czas pokaże – jeśli do tego dojdzie, to najprawdopodobniej będzie się to wiązało z przeprowadzeniem  przyśpieszonych wyborów do Sejmu i Senatu.

/kw/

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
22 kwietnia 2021 10:52

Sorry, a jakie te ich wzajemne draństwa mają dla nas znaczenie? O niezłomnych zasadach moralnych członków ośmiornicy wiadomo od dawna.

Zwinka
Zwinka
22 kwietnia 2021 11:54

Siarkowska to naziolka.

Zbyszek
Zbyszek
22 kwietnia 2021 13:28

Wszyscy czekamy i otwieramy popcorn.