Posłanka PO skarży decyzję o odmowie śledztwa w sprawie podlaskiego komendanta policji

Szef podlaskiej policji Kołnierowicz odchodzi – „Będzie miał czas robić z Zielińskim konfetti”

Posłanka Bożena Kamińska z PO złożyła dziś zażalenie na decyzję prokuratury o odstąpieniu od wszczęcia śledztwa w sprawie podlaskiego komendanta policji. Nadinspektor Daniel Kołnierowicz na antenie lokalnego radia namawiał do zorganizowania konkursu na najlepszy anonim o Kamińskiej. Pisaliśmy o sprawie w artykule „Komendant podlaskiej policji atakuje posłankę, do której trafiają skargi funkcjonariuszy na Zielińskiego”. Zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Kołnierowicza złożyli w grudniu posłowie PO.

„Prokurator postanowił o niewszczęciu postępowania z powodu braków znamion czynu zabronionego. Nie zgadzam się z tą argumentacją. W zażaleniu składam dwa zarzuty wskazujące na brak przeprowadzenia kwestii dowodowej; brak przeprowadzenia rzetelnego postępowania dowodowego” – powiedziała Kamińska. Jej zdaniem, wypowiedzi Kołnierowicza w radiu „były nieetyczne i na pewno kwalifikują się do postępowania służbowego i dyscyplinarnego”.


Poseł Tomasz Cimoszewicz z PO dodał, że „insynuowanie i namawianie do takich działań, jak to zrobił inspektor Kołnierowicz w stosunku do posłanki na Sejm są absolutnie niedopuszczalne”. – „Prokuratura nie podjęła w tej sprawie żadnych działań. W tym wypadku prokuratura nie pofatygowała się, aby z żadnym z nas podjąć kontakt i zażądać żadnych wyjaśnień. Obawiamy się, że odmowa wszczęcia postępowania może być kolejnym dowodem na polityczne wykorzystywanie prokuratury – podkreślił Cimoszewicz.

bt

Źródło: polsatnews.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o