Posłanka Sobecka: dziennikarze TVN i Polsatu winni uczyć się od dziennikarzy TVP

Sobecka zażąda wycofania „Kleru” Smarzowskiego z kin?

Kiedy na scenie politycznej wrzało, a w PiS – owskim rządzie trwały przetasowania, sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu debatowała nad polityką informacyjną TVP Info.

Zamiast jednak rzeczowej dyskusji o kondycji stacji i jej perspektywach rozwojowych, posiedzenie zamieniło się w atak opozycji i obronę TVP, Jacka Kurskiego oraz dziennikarzy publicznego nadawcy. Prym wiodła w tym posłanka Anna Sobecka. Zabierając głos, oświadczyła:

„Proszę państwa, tej stacji należą się podziękowania. I ja to czynię na ręce pana prezesa Kurskiego, na ręce przedstawicieli TVP Info. Naprawdę dziękuję za takich redaktorów jak pan redaktor Michał Rachoń, jak pan redaktor Adrian Klarenbach, jak pani… Jak?…” i tu się pani posłanka zdradziła lukami w pamięci, co ochoczo podchwycono na sali podpowiadając okrzykiem: „Magdalena Ogórek”… To jednak nie zbiło z tropu posłanki Prawa i Sprawiedliwości, która bez żenady kontynuowała: „No i innych, bo niestety nie przychodzą mi teraz do głowy nazwiska. Proszę państwa, od tych redaktorów inni, z innych stacji – TVN24, Polsatu, mogą się uczyć. Naprawdę, sztuki dziennikarskiej. Ja jako wiceprzewodnicząca Komisji Kultury i Środków Przekazu bardzo im serdecznie dziękuję” – podsumowała Sobecka.

Któż mógłby być bardziej zadowolony z tego peanu niż sam prezes Jacek Kurski. Wbrew negatywnym opiniom odbiorców, nawet ze środowisk PiS- owskich, zachwalał programy TVP i podkreślał ich rzetelność, profesjonalizm raz pluralizm. „Co jakiś czas, rytualnie, powtarza się spektakl ataku opozycji na kształt mediów publicznych w Polsce, w szczególności na telewizję publiczną, co odbieram jako tęsknotę za utraconym monopolem jednej opcji, jaki był charakterystyczny dla lat poprzednich. Dzisiaj staramy się robić telewizję spluralizowaną, rzetelną, taką, która dopuszcza głosy wszystkich stron sceny politycznej” – stwierdził prezes TVP.  Kurski zapewnił, że TVP nie uprawia propagandy, bo jest ona możliwa- zdaniem prezesa TVP – jedynie w przypadku politycznego i medialnego monopolu, którego w Polsce obecnie nie ma.

/p/

Źródło: naTemat

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
SekstansandaNihil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nihil
Nihil

Kurski wciąga zawartość szamba z Nowogrodzkiej.
A Sobeckiej może coś Cejrowski daje w herbatce

anda
anda

Sądząc po zdjęciu powyżej toruńskiemu radiopiernikowi zaciął się zawór do spuszczania tłuszczu z czaszki.
A ze słów Sobeckiej szczerze się uśmiałam.

Sekstans
Sekstans

pani Sobecka, a w kwestii seksu, to kto od kogo ma się uczyć? Aktorzy i teatr od pani, czy pani od nich? Jeszcze pominąłem ojca Rydzyka, ale to pani wie lepiej, czy on ma jakieś znaczenie w tej sprawie.