Posłankom opozycji nie wolno mówić niegrzecznie o prezesie PiS

Ech, ciężkie życie prezesa

Żadne pieniądze Polsce nie zostaną zabrane, bo Unia Europejska do tego nie ma prawa” – zapewniał w TOK FM Piotr Kaleta. Pouczał też posłankę opozycji, że wyraziła się niegrzecznie wobec Kaczyńskiego, bo wspomniała o nim tylko z nazwiska.

 

Sprawę wstrzymania zatwierdzenia Krajowego Planu Odbudowy przez UE z powodu braku reakcji Polski na wyrok TSUE omawiano na antenie radia TOK.Fm. „Widać, że rządzący nie liczą się z decyzjami UE” – powiedziała wicemarszałek Senatu, Gabriela Morawska-Stanecka z Lewicy.

Podobne zdanie miała posłanka Polski 2050, Paulina Hennig-Kloska. Odniosła się do wypowiedzi Ryszarda Terleckiego w Karpaczu. „Unia to coś więcej niż handel. To wspólnota wartości, do których nie należy ksenofobia, zaściankowość ani jakieś izolowanie się od zwykłych podstawowych wartości demokratycznego państwa prawa” – powiedziała. Dodała też, że w całej sprawie niemałe znaczenie ma rozgrywka pomiędzy Kaczyńskim a Ziobrą. Prezes PiS wciąż uzależniony jest od głosów Solidarnej Polski.

Poproszony o komentarz poseł PiS, Piotr Kaleta, zaczął od pouczenia „choć może nie powinienem tego robić, bo mam do czynienia z damami, które siedzą po tamtej stronie mikrofonu…Otóż pani poseł Kloska była łaskawa z pewną niegrzecznością wypowiadać się o moim szefie, panu premierze Jarosławie Kaczyńskim, mówiąc tylko z samego nazwiska. Tak samo jak do ministra sprawiedliwości. Nawet jeżeli pani poseł tych osób nie lubi, to grzeczność i kultura, którą wynosi się z domu wymaga tego, by użyła pani chociażby sformułowania „Jarosław” Kaczyński czy „premier” Kaczyński, czy „prezes” Kaczyński”.

 

Poza tą uwagą poseł powiedział jeszcze, że nie powinniśmy się przejmować kwestią praworządności, bo „mamy dużo ważniejsze sprawy”, jak sytuację na granicy z Białorusią. „Nie widzę możliwości, by Unia Europejska wtrącała się w nasze sprawy, naszego prawodawstwa”. Dalej dowodził, że władza ma prawo reformować to, co chce.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Oczywiście wina posłanki Hennig-Kloski, która o Kaczyńskim powiedziała per Kaczyński jest znacznie większa niż partii rządzącej za demontaż demokracji w Polsce i odsuwanie nas od Unii Europejskiej. Brak kultury posłanki jest znamienny wobec kultury, jaką wyniósł prezes Kaczyński z domu, a która objawiała się w takich jego słowach jak: „mordy zdradzieckie”. „najgorszy sort Polaków”, „element animalny” „macie krew na rękach”.

/ep/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
11 września 2021 13:44

Wielką grzecznością wobec zgreda jest określanie go tylko per kaczyński, bez żadnych ozdobników. Niestety nie zawsze da się tego uniknąć ze względu na identyfikację. Większość dosadnych określeń i gęstych epitetów z dna kotła wulgarności pasuje również do pozostałych członków tej watahy, o których należy mówić tylko źle, albo wcale.

Agnieszka
Agnieszka
11 września 2021 14:22

Miernota zyciowy, ot dobry tytul dla kaczynskiego, nic innego nie jest w stanie go dowartosciowac. Pan miernota Kaczynski!!! Podoba sie?

Rafapon
Rafapon
12 września 2021 04:52
Reply to  Agnieszka

Nie, nie podoba, bo to żaden pan, tylko w najlepszym przypadku kaczyński.

Agnieszka
Agnieszka
12 września 2021 12:03
Reply to  Rafapon

Swieta prawda, przepraszam za bluznierstwo na temat pana Kaczynskiego. Ale moj tytul bul celowy, dowartosciowuje to zero moralne i intelektualne jakim jest miernota kaczynski.

Dron
Dron
11 września 2021 14:23

Nie jestem posłanką opozycji i o tym panu napiszę capo di tutti capi kaczyński. Od pewnego czasu nie piszę nazwisk tych ludzi wielką literą, bo ich nie lubię.

Dociekliwy
Dociekliwy
11 września 2021 15:46
Reply to  Dron

Z tym tytułem „capo di tutti capi kaczyński” to chyba przesadziłeś. Wystarczyło by „capi kaczyński”

Piotr
Piotr
11 września 2021 14:37

Lizusostwo pełną gębą. Na Wałęsę, na Tuska wylewają wiadro pomyj, a ich guru nie daj bóg z nazwiska. Ciekawy jestem czy tak będzie łapał plusy u swojego pryncypala gdy gdy trzeba będzie pisać j.k?

Waldemar
Waldemar
11 września 2021 14:37

Już słyszę pana Kaletę jak poucza: „Panie prezesie, nawet jak pan prezes nie za bardzo lubi tych czy tamtych polityków, tego czy tamtego posła, to jednak grzeczność i kultura, którą wynosi się z domu wymaga, by nie nazywać ich „chamską hołotą” , „kanaliami” lub „elementem animalnym”….

Antykaczor
Antykaczor
11 września 2021 17:11

Upiekł 2 pieczenie na jednym ogniu. Po pierwsze wazelina, wiadomo a po drugie nie musiał odpowiadać na pytanie. Ciekawe też jest zdanie, że rząd ma prawo reformować to co chce. Moim zdaniem ten wątek jest najważniejszy w tej wypowiedzi.

Predator
Predator
11 września 2021 19:27

Tolerujmy dalej takich debili, a obudzimy się z ręką w nocniku.

Lehoo
Lehoo
12 września 2021 10:46

U mnie w domu nazywa się go kurduplem. Przez małe k.

HENRYK
HENRYK
13 września 2021 12:28

KACZYŃSKI TO OSOBNIK O AMBICJACH WIEKSZYCH OD PREZESA HITLERA A TAK NAPRAWDE O MOŻLIWOŚCIACH MAŁEGO ZAFAJDANEGO SRULA . TANTE MERKEL JUZ NIE POMOŻE.

Jolaloj
Jolaloj
13 września 2021 19:58

Jakie buce siedzą w tym rządzie to się w pale nie mieści

mat
mat
14 września 2021 13:56

zawsze mogła powiedzieć „agent Kremla Kaczyński”…